Prezentacje

Prezentacje 2018-12-19

Wpisz dotacje z Unii Europejskiej w strategię rozwoju swojej firmy! Cz. 5

Dofinansowanie innowacyjnych przedsięwzięć w ramach ZIT dla Koszalińsko- Kołobrzesko- Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Poznaj nabory wniosków o dofinansowanie w 2019 roku dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Kołobrzeg /fot.: Pixabay.com / Kołobrzeg /fot.: Pixabay.com /

Część piąta naszego przewodnika po Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2019 poświęcona jest innowacyjnym projektom, które mogą uzyskać dofinansowanie unijne, jeśli powstaną w Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkim Obszarze Funkcjonalnym.

Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzki Obszar Funkcjonalny obejmuje 19 gmin: Miasto Koszalin, Miasto Kołobrzeg, Miasto Białogard oraz miasta i gminy: Będzino, Białogard, Biesiekierz, Bobolice, Dygowo, Gościno, Karlino, Kołobrzeg, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów, Siemyśl, Świeszyno, Tychowo, Ustronie Morskie.

2 100 000 euro czeka w roku 2019 na innowacyjne projekty z tego obszaru!

Jeśli myślisz o pozyskaniu dofinansowania unijnego na projekty związane z innowacyjnością a jednocześnie twoje przedsiębiorstwo znajduje się  na terenie  objętym tym konkursem - dołącz do grona firm korzystających z sukcesem z usług Najda Consulting. Jako najbardziej skuteczna firma w woj. zachodniopomorskim w pozyskiwaniu dotacji unijnych w 2017 roku (wg magazynu Fundusze europejskie) opracujemy dla ciebie najlepszą strategię pozyskania funduszy w konkursie w ramach działania 1.8


Kto może być zainteresowany tym konkursem?

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają zrealizować innowacyjne projekty, przyczyniające się do  wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jednocześnie projekty te będą  ulokowane na terenie należącym do Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego

Nazwa konkursu i podstawowe dane: Inwestycje przedsiębiorstw w ramach ZIT dla Koszalińsko- Kołobrzesko- Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego

Data publikacji ogłoszenia: 30-08-2019
Otwarcie naboru wniosków: 01-10-2019
Zamknięcie naboru wniosków: 02-12-2019

Poziom dofinansowania: 

Wysokość środków w ramach konkursu: 2 100 000 euro

Maksymalny poziom dofinansowania:

  • 45 proc. - średnie przedsiębiorstwa
  • 55 proc. - mikro i małe przedsiębiorstwa


Kto może się ubiegać?

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa funkcjonujące na terenie Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego

Warunki konieczne, by projekt otrzymał wsparcie unijne

W ramach konkursu możliwe będzie dofinansowanie innowacyjnych projektów polegających na wdrażaniu innowacji produktowych, procesowych lub organizacyjnych. W efekcie projektu musi dojść do:

wykreowania nowego lub zasadniczo ulepszonego produktu lub usługi,
zwiększenia efektywności produkcji przedsiębiorstwa,
zasadniczej zmiany procesu produkcyjnego.

Priorytetowo będą traktowane projekty realizowane w celu wprowadzenia produktów nowych na rynku.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Dotacje unijne można otrzymać na zakup maszyn, urządzeń, sprzętu produkcyjnego oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Kryteria premiowane

Dodatkowo premiowany będzie stopień realizacji wskaźnika powiązanego ze Strategią ZIT SOM oraz ilością innowacji produktowych lub procesowych, które powstaną w wyniku realizacji projektu. Dodatkowe punkty będzie można także uzyskać m.in. za konkurencyjność Wnioskodawcy i jego gotowość do realizacji projektu czy za efektywność dofinansowania.

Jeżeli planujesz wprowadzenie do swojego przedsiębiorstwa innowacji o charakterze opisanym powyżej - skontaktuj się z nami. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra ekspertów posiadających międzynarodowe certyfikaty pomoże ci osiągnąć najbardziej optymalny poziom wykorzystania dotacji unijnych dla działania 1.8. Rozwiń swoją działalność z liderem wśród firm konsultingowych w województwie zachodniopomorskim!
 

Poznaj nas na: www.najdaconsulting.pl
#NajdaConsulting #PotęgujemyRozwój
 

Najda Consulting
ul. Ks. Piotra Ściegiennego 27/1470 – 354 Szczecin
tel./fax: 091 4613 081
tel.: 091 432 01 60 – 65
office@najdaconsulting.pl


artykuł promocyjny

 

 

aktualizowano: 2019-01-07 11:37
Wszystkich rekordów:

Społeczność