Prezentacje

Prezentacje 2017-10-10

Uckermark i Szczecin razem na Expo Real

Przygraniczny powiat Uckermark i Szczecin po raz drugi na wspólnym stoisku promowały swoje tereny inwestycyjne podczas targów nieruchomości komercyjnych Expo Real w Monachium. Cel: przyciągnąć inwestorów, prezentując im uzupełniające się wzajemnie atuty obydwu lokalizacji.

Organizowane między 4 a 6 października Expo Real to jedne z największych targów nieruchomości w Europie, w których udział wzięło niemal 2000 wystawców z ponad 30 krajów oraz kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Wśród nich liczną grupę stanowią profesjonaliści bezpośrednio związani z rynkiem inwestycji i nieruchomości - deweloperzy, specjaliści od lokowania firm produkcyjnych, obiektów magazynowych i innych projektów komercyjnych, a także przedstawiciele funduszy inwestycyjnych szukających okazji do ulokowania pieniędzy. O randze wydarzenia świadczy fakt, że organizatorzy zaprosili do udziału w części konferencyjnej laureata nagrody Nobla, amerykańskiego ekonomistę, prof. Josepha Stiglitza. Główne tematy tegorocznych targów to m.in. sytuacja, w której nieruchomości cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów (zjawisko to napędzają niskie stopy procentowe), podczas gdy Europa i świat zmagają się z wieloma politycznymi niewiadomymi, a także przepływ kapitału między rejonem Azji i Pacyfiku a Europą oraz cyfrowe innowacje.

Jak wyróżnić się w tym tłumie? Uckermark i Szczecin postawiły na współpracę. Grafika na ich stoisku nie pozostawia wątpliwości - to jeden region na północny wschód od Berlina, blisko Bałtyku. Jest tu przemysł, port i nowoczesne biurowce. Przedstawiciele Uckermark promowali na Expo Real m.in. Park Przemysłowy w Schwedt, multimodalny port rzeczny w tym mieście oraz tereny inwestycyjne w Prenzlau, Templin, Pinnow i Angermünde. Te ostatnie goście targów mogli odwiedzić dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Tereny inwestycyjne oraz poszczególne działki w Angermünde oglądać można z lotu ptaka i z ziemi, poznając przy okazji okoliczne firmy i infrastrukturę.

- Ta wirtualna prezentacja, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą vr-easy.com pozwoliła nam uatrakcyjnić stoisko. Chcemy się wyróżnić nie tylko tym, że pokazujemy się wspólnie ze Szczecinem, co jest jedynym takim przykładem na całym polsko-niemieckim pograniczu - mówi Silvio Moritz, prezes zarządu Investor Center Uckermark - spółki, która zajmuje się promocją gospodarczą powiatu i obsługą inwestorów. Miasto Szczecin zaprezentowało podczas Expo Real m.in. możliwości inwestowania w Podstrefie Szczecin SSE Euro-Park Mielec i w Parku Dąbie.

- Przedstawiliśmy również oferty inwestycyjne nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo komercyjne, mieszkaniowe wielorodzinne, a także ofertę sprzedaży udziałów spółki miejskiej Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Opowiedzieliśmy o planach Szczecina na Nowe Serce Miasta w kontekście odbywającego się konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania obszaru Międzyodrza, włączając Łasztownię - mówi Kamila Bogusławska, dyrektor Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecin. Zalety i urok Szczecina promowały efektowne filmy i prezentacje wyświetlane na ekranie.

- Jednym z priorytetów Strategii Rozwoju Szczecina 2025 jest wzmocnienie roli naszego miasta jako transgranicznej metropolii. Krótko mówiąc, chodzi o osiągnięcie efektu synergii poprzez współpracę z sąsiadującymi regionami. Razem możemy więcej - podkreśla Kamila Bogusławska.

Kamila Bogusławska, dyrektor Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecin

Silvio Moritz, prezes zarządu Investor Center Uckermark


ICU Investor Center Uckermark GmbH
Berliner Str. 52e
16303 Schwedt/Oder
Tel. +49 33 32 53 890
info@ic-uckermark.de
ic-uckermark.de/pl/home.html

Biuro Strategii Urząd Miasta Szczecin
plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin
tel. +48 91 435 1164,
www.szczecin.eu | www.invest.szczecin.eu

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-10-10 08:26
Wszystkich rekordów:

Społeczność