Prezentacje

Prezentacje 2020-12-09

Słynne marki, doświadczona firma i udany pierwszy rok

Rozmowa z Michałem Stoltmannem, prezesem Bońkowscy British Auto

Michał Stoltmann, prezes Bońkowscy British Auto Michał Stoltmann, prezes Bońkowscy British Auto

Niebawem minie rok od otwarcia pierwszego na Pomorzu Zachodnim showroomu marek Jaguar i Land Rover. To był niezwykły rok pełen wyzwań dla wielu mieszkańców i firm z naszego regionu. A jak wyglądał z pana perspektywy?

Ten rok był szczególny, bo premierowy i pomimo oczywistych trudności związanych z koronawirusem mogę powiedzieć, że to rok dla nas udany. Oddaliśmy nowoczesny i docelowy obiekt serwisu mechanicznego i napraw blacharskich, a także może nieduży, ale nowoczesny showroom, w którym można poznać zalety i wyjątkowość samochodów marek Jaguar i Land Rover. Mamy ciekawy zespół doświadczonych specjalistów. Najważniejsze jednak, że co dzień widzimy, iż zaufali nam klienci.

Spróbujmy podsumować ten okres w liczbach. Czy może pan zdradzić liczbę sprzedanych aut oraz zainteresowanie usługami serwisowymi?

Do chwili obecnej sprzedaliśmy blisko 80 samochodów, na kilkanaście kolejnych podpisaliśmy zamówienia, więc liczę, że bieżący rok zamkniemy w okolicach 100 sprzedanych samochodów, co uważamy za naprawdę dobre osiągnięcie. W zakresie obsługi serwisowej liczby z miesiąca na miesiąc rosną. W 2020 roku obsłużyliśmy blisko ćwierć tysiąca klientów, wykonując dla nich blisko tysiąc usług serwisowych. Jaguar i Land Rover nie są pierwszymi markami premium w portfolio Dominiki i Dariusza Bońkowskich. Jak te wieloletnie doświadczenia na rynku motoryzacyjnym przekładają się na działalność British Auto? Rzeczywiście, kilkunastoletnia obecność w segmencie premium w markach BMW i Mini to nasza silna strona. Z jednej strony wykorzystujemy doświadczenia we właściwym zbudowaniu procesów obsługi klienta właściwych dla tego segmentu. Z drugiej, dajemy szanse rozwoju naszym pracownikom, możliwość ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. W odniesieniu do rynku traktujemy marki Jaguar i Land Rover nie jako konkurencję, a uzupełnienie portfolio.Kto stoi za sukcesami Bońkowscy British Auto? Jak buduje się zespół w tak nietypowych czasach?

Sukces to przede wszystkim ludzie. Nam udało się od początku postawić na właściwe osoby – w szczególności, dla których praca w markach JLR była kontynuacją ciekawych karier oraz nowymi doświadczeniami. Dzięki dobrej opinii na rynku nie mieliśmy także problemów z pozyskaniem doświadczonych pracowników do naszej firmy.

Odwiedzając państwa showroom widać, że przygotowywana jest budowa pełnowymiarowego salonu. Kiedy będzie on dostępny? Jakie są plany firmy na 2021 rok?

Rzeczywiście, obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji budowy docelowego salonu, planujemy zakończenie budowy na początku 2022 roku, a docelowy obiekt, spełniający najwyższe standardy marek Jaguar i Land Rover będzie miał blisko 3 tys. m kw. powierzchni.

Jakie nowości warto obserwować, jeśli chodzi o modele Jaguara i Land Rovera?

Już niedługo na naszych ulicach pojawią się odświeżone modele suvów Jaguara: E-Pace oraz F-Pace, a także limuzyny Jaguar XF. Pod koniec roku powinniśmy być świadkami premiery największej i najbardziej luksusowej limuzyny Jaguara XJ. Również Land Rover dokonał odświeżenia swojej gamy modelowej, w szczególności widoczne zmiany będą w modelu Land Rover Discovery.

Na które z tych aut czeka pan z największa niecierpliwością?

Jaguar XJ zapowiada się szczególnie interesująco – będzie to ultranowoczesna i luksusowa limuzyna z mocnym silnikiem elektrycznym o dużym zasięgu.


Bońkowscy British Auto sp. z o.o.
Ustowo 58, Szczecin
tel. 48 91 852 34 00
british-auto.jaguar.pl
british-auto.landrover.pl

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2020-12-09 18:19
Wszystkich rekordów:

Społeczność