Prezentacje

Prezentacje 2021-06-24

Polmotor: motoryzacja i sport

Kochamy Szczecin, jesteśmy firmą, która stąd pochodzi. Czujemy to miasto, żyjemy tutaj, widzimy sportowy potencjał, a także to, jak ludzie podchodzą do sportu. Chcemy się dzielić naszym biznesem, który z sukcesami prowadzimy od 27 lat, a nie tylko zamknąć się w salonie i mówić, że nasze auta są najlepsze – opowiada Konrad Kijak, dyrektor ds. handlowych i administracji Kia Polmotor.

Konrad Kijak, dyrektor
ds. handlowych i administracji
Kia Polmotor /fot.: mat. KIA Polmotor / Konrad Kijak, dyrektor ds. handlowych i administracji Kia Polmotor /fot.: mat. KIA Polmotor /

Jesteśmy na półmetku 2021 r. Kolejny rok w cieniu pandemii. Jak w tej sytuacji radzi sobie Grupa Polmotor?

Nie ukrywam, że na początku pandemii mieliśmy moment całkowitego zatrzymania i spadek sprzedaży. Byliśmy tym zmartwieni, jednak gdy wszyscy nauczyliśmy się żyć z wirusem, sytuacja zaczęła się normować. Na szczęście salony nie zostały zamknięte. Uruchomiliśmy internetowy salon, w którym można obejrzeć wszystkie modele i ustalić szczegóły zakupu ze specjalistą ds. sprzedaży. Oczywiście martwi nas sytuacja, która ma miejsce na rynku, bo jeżeli inne gałęzie gospodarki są zamknięte lub ich działalność jest ograniczona, to my to również odczuwamy. Restauratorzy, właściciele hoteli, sklepów to są nasi klienci i jeśli oni będą bankrutować, to przełoży się to na sprzedaż aut. W czasie pandemii ważne było dla nas utrzymanie miejsc pracy. Bardzo walczyliśmy o to, by przejść ten trudny okres nie tracąc nikogo z naszej całej załogi.

W maju wszedł na rynek nowy elektryczny model KIA. Czym się wyróżnia na tle aut w swojej klasie?

Kia EV6 GT to nowy model w pełni elektryczny– sportowy crossover, dysponuje mocą 585 koni mechanicznych i przyspiesza od 0 do 100 km w zaledwie 3,5 sekundy! To samochód, który wyróżnia się sylwetką i przede wszystkim osiągami. To coś zupełnie nowatorskiego, co pojawiło się wraz z nowym brandem marki Kia. Auto zapewnia duży zasięg jak na auto elektryczne i możemy nim swobodnie przejechać około 500 km. Do 80 proc. możemy naładować go w 18 minut, więc to jest bardzo szybki czas! Generalnie elektromobilność to jest przyszłość motoryzacji. W ofercie Kia już od dawna dostępne są samochody hybrydowe i samochody typu plug-in. Pamiętajmy również, że Unia mocno ogranicza emisję dwutlenku węgla, zakłada, że do 2030 r. nastąpi całkowite wyłączenie ze sprzedaży sa- mochodów spalinowych, czy w to wierzymy, czy nie, musimy się zacząć przyzwyczajać do tego co nowe, bo elektryfikacja nadchodzi.

Działalność Grupy Polmotor wykracza daleko poza sprzedaż samochodów. Od lat wspierają Państwo różne dziedziny, w tym: sport i konkretnych zawodników.

Jestem bardzo dumny z faktu, że Grupa Polmotor wspiera sportowców, ale też w ogóle sport, angażując się w różne wydarzenia sportowe w naszym regionie. Nie jesteśmy w tych działaniach nastawieni tylko na sukces sprzedażowy. Jestem również dumny z tego, że naszym ambasadorem jest Piotr Lisek, wicemistrz świata, człowiek, który będzie reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich. Zresztą tak samo, jak Marcin Lewandowski, który jest z nami od zeszłego roku, rekordzista polski na 1500 m. Wspieramy tenis i jesteśmy partnerem tytularnym hali tenisowej – Kia Polmotor Arena, organizujemy m.in. Kia Polmotor Kids Cup turnieje tenisowe dla dzieci, by mogły osiągać dobre wyniki. Ponadto realizujemy projekt „Sport to my” i jesteśmy otwarci na to, aby wspierać każdego, kto uprawia sport. To nie musi być ktoś na mistrzowskim poziomie, ale po prostu osoba, która się tym zajmuje i kocha sport. W ramach projektu „Sport to my” jesteśmy partnerami np. Memoriału Maniaka, Mityngu Skoku o tyczce, Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona, wspieramy Kia Polmotor Running Team – grupę młodych zawodników przygotowujących się do startu w zawodach głównie biegowych.

Czy życie w cieniu pandemii wpłynęło w jakiś sposób na realizację tego projektu?

Podeszliśmy do tego zupełnie na odwrót, właśnie w czasie pandemii staraliśmy się jeszcze bardziej wspierać wydarzenia sportowe. Hala tenisowa dawała nam dużo możliwości, by mimo ograniczeń organizować i działać dalej w zakresie promocji sportu. Poza tym rozpoczęliśmy projekt z Akademickim Ośrodkiem Jeździeckim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także młodzieżowe zawody Skoku o Tyczce „Lisek i przyjaciele” na Wyspie Grodzkiej, oczywiście wszystkie wydarzenia organizowaliśmy zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

Grupa Polmotor inwestuje w działania proekologiczne i chce montować panele fotowoltaiczne. Gdzie one będą instalowane i dlaczego?

Panele zapewniają wiele korzyści ekologicznych i ekonomicznych. My poważnie podchodzimy do tematu ekologii i chcemy dawać dobry przykład innym. Mamy projekt, aby nasze salony były wyposażone w instalacje z paneli fotowoltaicznych. Powstanie również tzw. Carport, czyli wiaty parkingowe z fotowoltaicznym zadaszeniem. W zakresie ekologii od wielu lat współpracujemy m.in. z Akademią Morską oraz firmą GARO. Wasza działalność to duży sukces. Skąd u Was ta pasja, by wychodzić poza obszar sprzedaży samochodów? Kochamy Szczecin, jesteśmy firmą, która stąd pochodzi. Czujemy to miasto, żyjemy tutaj, widzimy sportowy potencjał, a także to, jak ludzie podchodzą do sportu. Chcemy się dzielić naszym biznesem, który z sukcesami prowadzimy od 27 lat, a nie tylko zamknąć się w salonie i mówić, że nasze auta są najlepsze.

Dziękujemy za rozmowę.

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2021-06-24 18:17
Wszystkich rekordów:

Społeczność