Prezentacje

Prezentacje 2018-10-02

Patriotyzm konsumencki to nie tylko zakupy

Ostatnimi czasy pojęcie patriotyzmu konsumenckiego stało się ważnym czynnikiem wpływającym na nasze wybory. Coraz więcej osób przekonuje się, że nabywając dobra wytworzone w Polsce, wspiera lokalną przedsiębiorczość, przyczyniając się do rozwoju kraju, miasta które zamieszkuje i swojego otoczenia.

Codzienne decyzje zakupowe podejmujemy o wiele bardziej świadomie niż jeszcze 10 lat temu. O wiele częściej niż przed dziesięciu laty wybieramy też polską jakość oraz tradycję. Mamy świadomość, że w ten sposób wspieramy rodzimą gospodarkę, a przede wszystkim dajemy i utrzymujemy miejsca pracy. Koncepcja patriotyzmu konsumenckiego wpisuje się jednak w większą ideę patriotyzmu gospodarczego, który obejmuje swoim znaczeniem więcej niż tylko wybór „naszych” produktów i usług…  

Patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim podejmowanie dobrych dla Państwa i jego obywateli decyzji zarówno na szczeblu centralnym, jak i w wymiarze lokalnym przez samorządy, instytucje finansowe oraz przedsiębiorstwa, których podstawowym celem jest oczywiście polepszanie naszego życia. Banki Spółdzielcze od lat spełniają tę właśnie funkcję, wspierając małe i większe biznesy, a także obywateli. Nic w tym dziwnego, przecież już sama nazwa wskazuje, że „bank spółdzielczy” jest spółdzielnią utworzoną przez członków danej społeczności, ich własnością. To oni wpłacili swe udziały finansowe, tworząc kapitał początkowy pozwalający prowadzić działalność bankową i wspierać inicjatywy lokalnych środowisk. Podczas gdy celem banków komercyjnych jest maksymalizacja zysku, zyski wypracowane przez banki spółdzielcze są jedynie środkiem do realizacji celów mocno związanych z miejscem działalności. A zatem bank spółdzielczy to nie tylko bank z polskim kapitałem… to również instytucja powołana do pełnienia społecznej misji, którą chce realizować.

Pod tym względem GBS Bank również jest wzorem dla lokalnego biznesu jako sponsor lokalnych klubów piłkarskich, miejscowych Akademii Futbolu czy żużlowców. Dał się niejednokrotnie poznać w roli instytucji wspierającej miejscowe stowarzyszenia, organizacje, szkolnictwo i instytucje kultury oraz jako sponsor miejskich imprez cyklicznych. Przede wszystkim jednak GBS Bank to ważny inwestor pomagający w modernizacji szpitali, gospodarstw rolnych, fabryk i wielu innych podmiotów o kluczowym znaczeniu dla lokalnych społeczności.  

Misja banku, oprócz udzielania korzystnych pożyczek przedsiębiorcom i finansowania miejscowych przedsięwzięć, skupia się również na organizacji i wsparciu działań o charakterze edukacyjnym. Przykładem tego rodzaju praktyk są wykłady i prelekcje dotyczące bankowości oraz bezpieczeństwa cyfrowego prowadzone w szkołach regionu. Dzięki nim już uczniowie szkół podstawowych i średnich wchodzą w świat bankowości, który w przyszłości nie będzie dla nich żadną tajemnicą.

Cieszymy się zatem z mody na patriotyzm konsumencki i patriotyzm gospodarczy, która przynosi zarówno Polsce, jak i poszczególnym miastom same korzyści. Zachęcamy przy tym do zmiany banku na ten z polskim kapitałem i lokalnymi misjami do wykonania. Warto to zrobić i dołączyć do grona znajomych!

 
 
www.gbsbank.pl
 
GBS Bank Centrala
ul. Strzelecka 2
74-320 Barlinek
tel. 95 746 04 00
e-mail: bank@gbsbank.pl
GBS Bank Oddział
w Szczecinie

al. Bohaterów Warszawy 31
tel./fax 91 48 41 720
szczecin@gbsbank.pl
GBS Bank Oddział
w Stargardzie

ul. Czarnieckiego 2 f
tel./fax 91 57 82 442
stargard@gbsbank.pl

 

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2018-10-02 14:32
Wszystkich rekordów:

Społeczność