Prezentacje

Prezentacje 2018-06-20

Partner Pomorza Zachodniego

PKO Bank Polski od lat wspiera gospodarkę Pomorza Zachodniego. Szczególnie zaangażowany jest we współpracę z sektorem gospodarki morskiej. Wśród znaczących klientów banku są Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Polska Żegluga Morska czy Polska Żegluga Bałtycka. Dla PKO Banku Polskiego, firmy z Pomorza Zachodniego to poważni klienci inwestycyjni. Jest dla nich partnerem, na którego pomoc mogą liczyć także przy organizacji najważniejszych imprez biznesowych w regionie.

Dla biznesu i przedsiębiorców

PKO Bank Polski wspiera klientów i realizuje projekty wpisujące się w strategię gospodarczą kraju. Zgodnie z ich oczekiwaniami, nie tylko odpowiedzialnie prowadzi działalność biznesową, ale także angażuje się w ważne inicjatywy i wspiera przedsiębiorczość.

Firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zapewnia finansowanie bieżących, jak i inwestycyjnych potrzeb, poprzez bogatą i elastyczną ofertę kredytową. W regionie obsługuje blisko 30 tys. klientów z segmentu MSP. W ponad 40 oddziałach pomocą służą im profesjonalni i zaangażowani doradcy.

Bank współpracuje również z województwem zachodniopomorskim, miastem Kołobrzeg i miastem Szczecin oraz podległymi im jednostkami. Uczestniczył w wielu samorządowych projektach inwestycyjnych, m.in. szybkiego tramwaju w Szczecinie. Wspiera też korporacje, firmy z branży morskiej szczególnie ważne dla regionu, m.in. armatorów oraz zarządy portów. Wartość kredytów udzielonych klientom korporacyjnym z tego regionu na koniec kwietnia br. wyniosła ponad 0,9 mld zł.

PKO Bank Polski partnerem Kongresu

Bank aktywnie angażuje się we wspieranie rodzimej branży morskiej. Obsługuje i finansuje zarówno przemysł stoczniowy, jak i krajowych armatorów. Jest partnerem strategicznym 6. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, dorocznego spotkania przedstawicieli branży morskiej, turystycznej i przetwórstwa ryb oraz naukowców, polityków i samorządowców, który odbędzie się 15 i 16 czerwca w Szczecinie. Angażując się w Kongres, bank lepiej poznaje branżę morską, by oferować usługi finansowe w jeszcze większym stopniu odpowiadające na jej potrzeby.

Żegluga, stocznie, rybołówstwo i strategiczne inwestycje rozwojowe polskich portów morskich to m.in. tematy 6. Kongresu Morskiego. W tym roku wśród nich znajdą się też instrumenty finansowe dla gospodarki morskiej.

Kongres zajmie się również edukacją morską i innowacjami. Jego uczestnicy wymienią poglądy m.in. na temat nowatorskich technologii wspierających infrastrukturę stoczniową oraz portową.

Wydarzenia morskie, biznesowe i społeczne

Realizując strategię „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” PKO Bank Polski prowadzi aktywne działania na rzecz społeczeństwa i z jego udziałem. Wspiera wydarzenia i projekty biznesowe, edukacyjne, obywatelskie oraz charytatywne. W bieżącym roku kalendarzowym wystąpił jako Złoty Sponsor wielkiej Gali Pracodawcy Roku Pomorza Zachodniego. Impreza ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowo-kulturalnych w Zachodniopomorskiem. Gala Pracodawcy Roku stała się równocześnie finałem Konkursu Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego 2018, podczas którego zwycięzcy plebiscytu otrzymali statuetki i tytuł Pracodawcy Roku.

– W tym roku PKO Bank Polski był także sponsorem Dni Morza Sail Szczecin 2018, które odbywały się od 8 do 10 czerwca – opowiada Beata Radziwanowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie. – Poza wieloma atrakcjami, które przygotowaliśmy dla mieszkańców i gości szczecińskich Dni Morza, zaprosiliśmy także 400 naszych klientów biznesowych na żaglowiec Siedow, na uroczysty bankiet. Dni Morza to jedna z największych imprez plenerowych w kraju, a my od lat wspieramy miasto Szczecin w jej organizacji.

W tym roku, po sukcesie poprzedniej edycji, PKO Bank Polski udzieli też wsparcia Wakacyjnemu Miastu Kobiet, (Świnoujście 9-12 lipca). To specjalnie przygotowana i zaaranżowana przestrzeń, w nadmorskim kurorcie, której celem jest nie tylko stworzenie indywidualnego miejsca dla pań, ale też promowanie różnego rodzaju aktywności wpływających na szeroko pojęty rozwój kobiet.

Przed nami też organizowany po raz 39. PKO Półmaraton Szczecin, który odbędzie się 26 sierpnia. Już teraz liczba zgłoszonych uczestników biegu przekroczyła 1000. PKO Bank Polski jest, jak co roku, sponsorem tytularnym imprezy.

Cały czas pomagamy

Bank jest społecznie odpowiedzialną instytucją. 15 września po raz czwarty organizuje PKO Bieg Charytatywny. Odbędzie się m.in. w Koszalinie na stadionie lekkoatletycznym „Bałtyk”. Dzięki ostatnim trzem edycjom imprezy Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała prawie 2 miliony złotych na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Tegoroczna edycja biegu będzie szczególna, ponieważ wiąże się z jubileuszem stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji na koszulce, którą otrzyma każdy uczestnik biegu, znajdzie się logo obchodów „Niepodległa” oraz grafika, która zwyciężyła w konkursie plastycznym dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych na projekt logo 4. PKO Biegu Charytatywnego.


PKO Bank Polski
Regionalny Oddział Detaliczny w Szczecinie
70-404 Szczecin
al. Niepodległości 44
tel. 91 430 60 20
www.pkobp.pl

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2018-06-20 11:00
Wszystkich rekordów: