Prezentacje

Prezentacje 2018-03-20

Kulturalnie w Starej Rzeźni

Obejrzyj pozytywny film, spotkaj się ze szczecińską pisarką, weź udział w warsztatach wielkanocnych i w warsztatach tanecznych.

 /fot.: materiały CKE Stara Rzeźnia / /fot.: materiały CKE Stara Rzeźnia /

FEEL GOOD – Pokazy Filmów Pozytywnych: „Człowiek”

Data: 21.03.2018
Godzina: 18:00
Bilety: w cenie 10zł można kupować za pośrednictwem serwisu bilety.fm
oraz przed seansem w Kubryk Literacki.
Informacje: http://stararzeznia.szczecin.pl/2018-03-21-feel-good-pokazy-filmow-pozytywnych-czlowiek/

Stowarzyszenie „in tractu” zorganizuje w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kolejne spotkanie z cyklu FEEL GOOD – Pokazy Filmów Pozytywnych, które zaplanowaliśmy raz w miesiącu.

Tym razem zaprezentowany zostanie film „CZŁOWIEK”, gdzie reżyser przeprowadził wywiady z 2000 rozmówców z 60 państw, którym zadano ten sam zestaw 40 pytań. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, a połączenie z zapierającymi dech w piersiach obrazami daje rezultat doskonały.

Wielkanocne warsztaty na Łasztowni

Data: 22 marca
Godzina: 14:00 - 20:30
Informacje: www.facebook.com/rzezniaszczecin/

Stowarzyszenie Progressum oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapraszają wszystkich do udziału w wydarzeniu zwiastującym nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia. - 22 marca br. w Starej Rzeźni sprawimy, że nad całą Łasztownią poczujemy nadchodzącą Wielkanoc i budzącą się wiosnę. Czeka nas moc atrakcji - koncerty, kiermasze, warsztaty dla dzieci i nie tylko, wspólnie każdy z nas wykona swoją Palmę Wielkanocną, będziemy razem techniką decoupage ozdabiać jajka, wspólnie zaśpiewamy pieśni Wielkanocne, przeczytamy opowieść o zającu wielkanocnym, usłyszymy o tradycjach wielkanocnych. Będzie unosić się zapach Świąt i wiosny a w sercach narodzi się Duch Wielkanocy – mówi Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

Wiadomo, że podczas popołudniowego wydarzenia prezentować się będą chóry ze Szczecina oraz amatorskie zespoły wokalne, które na okoliczność specjalnie przygotują muzyczny repertuar. Zaproszenie otrzymały dzieci ze świetlic środowiskowych oraz organizacji zajmujących się opieką nad najmłodszymi. Wydarzenia mają charakter otwarty i do wspólnego świętowania może dołączyć każdy chętny mieszkaniec Szczecina. – Mamy już swoje wydarzenie bożonarodzeniowe czyli „Gwiazdkę nad Łasztownią”, a teraz czas na „Wielkanoc nad Łasztownią”.  Świętujemy właśnie trzeci rok istnienia Starej Rzeźni, cieszymy się, że mieszkańcy mogą spędzać na Łasztowni coraz więcej czasu. To pozytywna, rodzinna, popołudniowa propozycja. Serdecznie zapraszamy – mówi Ewa Tracz.

Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

Data: 23.03.2018
Godzina: 17:00
Wstęp wolny
Informacje: http://stararzeznia.szczecin.pl/2018-03-23-spotkanie-autorskie-sylwia-trojanowska/

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Trojanowską, szczecińską pisarką, autorką sztuk teatralnych oraz bestsellerowych powieści obyczajowych, w których w lekki sposób pisze o niełatwych sprawach. W trakcie spotkania autorka opowie o swojej najnowszej powieści, pt.: „A gdyby tak…” (premiera 14 marca). Jej akcja, tak samo zresztą jak wszystkich poprzednich, rozgrywa się w Szczecinie oraz w jego okolicach. Powieść opowiada o czterdziestoletniej kobiecie, która jest na życiowym zakręcie, dzięki niespodziewanemu spotkaniu po latach, ponownie zaczyna żyć pełną piersią i odkrywa to, co naprawdę ją uszczęśliwia. To nie jest lukrowana historia, lecz opowieść o życiu, czasami trudnym, czasami bardzo radosnym, a czasami zaskakującym. Spotkanie poprowadzi Laura Hołowacz, a upiększą je zdjęcia Szczecina autorstwa uznanego fotografa, Przemysława Budziaka.

Warsztaty taneczne "Tańcząc przez cały świat"

Data: 24 i 25 marca
Godzina:  24.03 - 10:00-13:00, 25.03 - 10:30-13:00
Bilety: Cena wejścia to 80 zł, bilet ulgowy 60zł (młodzież do 16 roku życia oraz seniorzy) zniżki grupowe: dla dwóch osób 120 zł, dla trzech osób 180zł. Bilety do kupienia stacjonarnie w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni oraz na bilety.fm
Uwaga: Liczba uczestników jest ograniczona!

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w profesjonalnych warsztatach tanecznych, które poprowadzi znana tancerka i choreograf Renata Falkowska, Polka od lat ucząca i występująca w Niemczech. Przed nami taneczna podróż dookoła świata. Dwa dni warsztatów to okazja do zapoznania się z kulturą tańca zarówno m.in. Armenii i Izraela jak i Francji czy innych krajów europejskich. Warto zrobić sobie taki energetyczny prezent na początku wiosny!
     
Urozmaicone doświadczenie ruchowe i piękna autentyczna muzyka im towarzysząca poruszą duszę i ciało a także przybliżą uczestnikom kulturę różnych narodów.  - Celem warsztatów nie jest taneczna perfekcja, lecz przede wszystkim radość z ruchu, poczucie wspólnoty w grupie i dobra zabawa. Program zawiera więc przede wszystkim proste tańce nie wymagające dużych umiejętności tanecznych. Ponieważ tańczymy w kręgu, partner nie jest konieczny – mówi Renata Falkowska.
Prowadząca Renata Falkowska od wielu lat mieszka za granicą, jednak jej serce zawsze jest w Szczecinie gdzie się urodziła i wychowała. Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, ale prawdziwą życiową pasją okazała się terapia tańcem.  - Posiadam wieloletnie doświadczenie kliniczne w leczeniu zaburzeń psychosomatycznych oraz w ambulatoryjnej działalności terapeutycznej i prewencyjnej. Aktualnie pracuje w klinice psychosomatycznej, gdzie prowadzę indywidualna i grupowa terapie tańcem, trening uważności, świadomego oddechu, technik relaksacyjnych, grupy psychoedukacyjne oraz we własnym ośrodku, gdzie oprócz terapii oferuje zajęcia z tańców etnicznych i historycznych, wolnego tańca kreatywnego, ruchu autentycznego, seminaria samorozwojowe – dodaje. Jako terapeutka tańcem od lat zbieram doświadczenia ruchowe i „kolekcjonuję“ tańce tradycyjne, jak inni kolekcjonują figurki czy inne przedmioty. Fascynuje mnie, jak różnie można tańczyć, jakie jest źródło danego rodzaju ruchu i tło kulturowe choreografii. Dlatego zbieram taneczne doświadczenia z „pierwszej ręki” - u międzynarodowych tancerzy z różnych krajów.
Mam w repertuarze tańce o bardzo różnym charakterze i stopniu trudności, podczas zajęć dobieram je spontanicznie do umiejętności tanecznych aktualnych potrzeb uczestników, jak np. radość z ruchu o dużej dynamice czy zwolnienienie i wyciszenie – mówi Renata Falkowska.

Partner cyklu Po godzinach:

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2018-04-13 06:55
Wszystkich rekordów: