Prezentacje 2018-02-01

Kobieta i Rozwód: trudne chwile zamień w moc

Praca, kariera, własna firma, a do tego rozwód? Tego może być za dużo. Kompleksowego wsparcia kobietom w takiej sytuacji udziela centrum Kobieta i Rozwód, którego oddział od kilku miesięcy działa również w Szczecinie.

Anna Grydziuszko – główna koordynatorka w Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód w Szczecinie Anna Grydziuszko – główna koordynatorka w Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód w Szczecinie

Kobieta i Rozwód to firma stworzona przez kobiety i dla kobiet. Wiele z nich przeszło przez rozstania i rozwody, dlatego wiedzą, jakie wsparcie i jaka konkretna pomoc są niezbędne w tym momencie życia. Jej twórczynie przekonują, że ważniejsze niż sam rozwód jest to, co nastąpi dalej: czy będziesz miała zapewnione bezpieczeństwo finansowe, czy będziesz miała energię, by się dalej rozwijać i prowadzić nowe życie pełne możliwości?

- Wierzymy, że jest coś takiego, jak dobry rozwód – kiedy byli współmałżonkowie nie przepychają się między sobą dla zemsty, lecz wiedzą czego chcą i zależy im, by sprawę załatwić szybko, z minimalną krzywdą dla nich i ich dzieci, jeśli je mają. Wiemy, jak zebrać dokumentację, wiemy, jak się przygotować do rozpraw i zmian w życiu.  Stworzyłyśmy wyjątkową i sprawdzoną bazę profesjonalistów - mówi Anna Grydziuszko, główna koordynatorka w Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód w Szczecinie.

Rozwód to nie tylko straty emocjonalne. W przypadku pań prowadzących firmy może on skutkować zaprzepaszczeniem dorobku życia.

- Kobieta będąca przed lub w trakcie decyzji o rozwodzie może działać impulsywnie, nierozważnie lub nadmiernie kierować się emocjami. To całkowicie normalne. Jednak aby nie wpaść przy tym w tarapaty w innych dziedzinach życia, np. w biznesie, potrzebne jest trzeźwe myślenie, przeanalizowanie problemu i znalezienie najlepszego rozwiązania. W naszym centrum pomagamy przygotować indywidualny plan działań, który nazywamy Taktycznym Rozwodem. Z uwagą słuchamy przychodzących do na pań, a nasi eksperci - adwokaci, psychologowie, specjaliści ds. podatkowych i mediatorzy opracowują dla nich indywidualny plan działań. Pomaga to uporać się z formalnościami i zapewnia wsparcie w trakcie rozwodu - tłumaczy Anna Grydziuszko.

Centrum Kobieta i Rozwód z uwagą podchodzi do kwestii dzieci. Dobry psycholog pomoże przedyskutować z dzieckiem to, co trudne, a także zrozumie wszystkie niuanse sytuacji oraz będzie postępował z wyczuciem. Specjaliści centrum wydają też opinie psychologiczne na potrzeby sądów. Przy rozstaniu rodziców pomocny okazuje się także mediator. Pomaga on ustalić to, co nie zostanie postanowione w sądzie – które z  rodziców i w jakim zakresie decyduje o leczeniu, edukacji dziecka, i jakie wspólne wartości chcą mu oni przekazać wychowując je już oddzielnie.

Aby zakończenie złego związku wiązało się z poczuciem ulgi, nadziei i dawało siłę do działania, centrum Kobieta i Rozwód przygotowało liczne warsztaty i zajęcia z trenerami rozwoju osobistego i z coachami. Tzw. coaching porozwodowy przeznaczony jest dla tych, którzy chcą świadomie i skutecznie  wpłynąć  na jakość swojego życia  po rozwodzie. A przecież można życie przeżyć ciekawie i mądrze, odnajdując w nim to, co do tej pory być może wydawało się poza zasięgiem.

Szczeciński oddział czerpie z bogatego doświadczenia grupy Kobieta i Rozwód, obecnej w innych dużych miastach Polski - m. in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

- Zapraszam do centrum Kobieta i Rozwód. W trudnych chwilach warto zobaczyć jakie mamy możliwości, aby ochronić nasze klientki. Taktyczny Rozwód w naszym wydaniu działa i świetnie się sprawdza, co potwierdza wiele opinii zadowolonych pań, które wykorzystały negatywne doświadczenia by przekuć je w sukces - mówi Anna Grydziuszko.

Kiedy poznamy Twoją historię i potrzeby, otrzymasz od nas pomoc i wsparcie naszych doświadczonych ekspertów. W skład naszych usług wchodzą:

  • Adwokaci Rozwodowi z dużym doświadczeniem i siłą przebicia w sądzie - specjalizujemy się w doradztwie w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego, zapewniamy reprezentację w sprawach o rozwód, w tym z orzeczeniem o winie, przyznaniu alimentów na dzieci i na Ciebie, ustaleniu kontaktów z dziećmi, podziału majątku.
  • Doradca Podatkowy wskaże, na co zwracać uwagę w przypadku, w którym współmałżonek usiłuje przejąć wspólny majątek, przedstawi możliwości zapobiegania takim działaniom, pomoże formułować wnioski dowodowe, odnośnie wyjawienia majątku przez współmałżonka, pomoże zarządzać majątkiem po rozwodzie.
  • Psycholog – wesprze podczas trudnych chwil, takich jak rozwód i zmotywuje do działania.
  • Psycholog Dziecięcy – zadba o stan emocjonalny dzieci podczas trudnego okresu w domu, ułatwi zrozumieć naszemu dziecku co dzieje się w rodzinie, sporządzi opinie do sądu dotyczącą kontaktów dziecka z rodzicami.
  • Mediator – pomoże nawiązać porozumienie z współmałżonkiem podczas planu wychowawczego dzieci czy samego rozwodu, aby dojść do ugody.
  • Trener personalny – pomoże odnaleźć nowe możliwości rozwojowe, zdobyć nowe uzdolnienia czy zmienić zawód  
  • Pedagog – organizujemy warsztaty i szkolenia w zakresie  terapii porozwodowych czy  warsztatów wychowawczych dla rodzin.
  • Detektyw – pomoże w zgromadzeniu dowodów na okoliczność zdrady współmałżonka i utworzy pełny raport, który możemy wykorzystać w sadzie podczas procesu


Naszą siłą jest zespół ekspertów, którzy wykorzystują swoje doświadczenie, wiedzę i kreatywność do walki na korzyść naszego klienta. Pomożemy Ci przetrwać rozwód i rozpocząć nowe życie.

.

 Anna Grydziuszko, główna koordynatorka w Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód w Szczecinie:

„Sama przeszłam trudną drogę, jednak wierzę, że miało to cel. Teraz mogę zapewnić wsparcie i fachową pomoc kobietom w ciężkich sytuacjach życiowych. Zawsze chciałam być pielęgniarką i opiekować się ludźmi, teraz spełniam się w pracy pomagającym innym.”

Uważa, że każda kobieta i jej historia jest inna, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do klientki. Oprócz zdjęcia dużej części ciężaru prowadzenia sprawy rozwodowej, stara się pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości kobiet przechodzących rozwód. Ma niezmierzone pokłady empatii i w pełni angażuje się w każdą sprawę.
Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci – Antona i Jagody.

 Kobieta i Rozwód
Oddział Szczecin
ul. Tkacka 66/8
70-556 Szczecin

Na spotkanie można umówić się w dowolnym terminie, po uprzednim powiadomieniu telefonicznym.
Tel. +48 604 316 710
kobietairozwod.pl
www.facebook.com/kobietairozwod.szczecin/
szczecin@kobietairozwod.pl

 

artykuł promocyjny


 

aktualizowano: 2018-02-12 09:06
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: