Prezentacje

Prezentacje 2019-03-23

JOE pomoże znaleźć pracę i pracownika

Internetowa giełda pracy stworzona przez Jobcenter Uckermark i Investor Center Uckermark GmbH zaprezentowała nową odsłonę. Serwis, który nosi teraz nazwę JOE przeszedł metamorfozę, aby jeszcze skuteczniej łączyć pracodawców i tych, którzy chcą związać karierę z przygranicznym powiatem Uckermark. JOE-uckermark.de

Początki przedsięwzięcia sięgają dwóch lat wstecz. Przez ten czas w zasobach giełdy pojawiło się 1900 ofert pracy, staży i praktyk zawodowych w firmach i instytucjach przygranicznego powiatu Uckermark. Pochodzą one ze stron firm i ogłoszeń pracodawców regionu. Obecnie zmienił się wygląd i nazwa serwisu. JOE to skrót od Jobs ohne Ende (czyli miejsca pracy bez końca).

– Nadszedł czas, aby dostosować stronę projektu do współczesnych wymagań technicznych. W tym czasie wiele firm zmodernizowało swoje strony. My z kolei chcemy nadal prezentować jak najszerszą ofertę ogłoszeń rekrutacyjnych – mówi Silvio Moritz, prezes Investor Center Uckermark. Siłą projektu od początku było bowiem to, że firmy z regionu nie musiały nadsyłać ofert pracy. Były one automatycznie pobierane z ich stron i dostępne w jednym miejscu. Taki sposób działania wymaga od firm, które chcą w nim uczestniczyć, nowoczesnej obecności w internecie.– Wiele firm faktycznie w ostatnich latach zdecydowało się na krok w tym kierunku. W efekcie nasza giełda ofert pracy jest bogatsza i działa jeszcze sprawniej – mówi Raik Maiwald, projektmanager w Investor Center Uckermark.

– Regionalna giełda pracy w ciągu dwóch ostatnich lat zdobyła powszechne uznanie w regionie. Stała się ważnym uzupełnieniem naszych działań na rzecz skutecznego pośrednictwa pracy – zapewnia Michael Steffen, kierownik Jobcenter Uckermark. – Wszyscy chętni mogą tu bez problemu znaleźć oferty pracy w przeróżnych branżach. Dotyczy to również osób w różnych sytuacjach życiowych – np. tych, którzy wracają w nasze strony lub dopiero chcą związać przyszłość z naszym powiatem. Strona internetowa odzwierciedla wyraźną poprawę sytuacji na lokalnym rynku pracy. W regionie, w którym 15 lat temu stopa bezrobocia wyraźnie przekraczała 20 proc., dzisiaj jest coraz więcej nieobsadzonych stanowisk. Wiele z nich czeka na osoby z wysokimi kwalifikacjami. Poszukiwani są m.in. inżynierowie, lekarze, chemicy, mechanicy przemysłowi, elektronicy, opiekunowie i wychowawcy. Nie brakuje też ofert kształcenia dualnego, np. w dziedzinie akustyki słuchu.

Kilka kliknięć na joe-uckermark.de daje bezpośredni dostęp do półtora tysiąca ofert pracy, praktyk i staży w powiecie Uckermark, z przekierowaniem na strony internetowe pracodawców. Nie da się znaleźć wymarzonej pracy w Uckermark wygodniej i szybciej – podkreśla Silvio Moritz.

JOE-uckermark.de
 

ICU Investor Center Uckermark GmbH
Berliner Str. 52e
16303 Schwedt/Oder
Tel. +49 33 32 53 890
www.ic-uckermark.de/pl/home.html
info@ic-uckermark.de

 

artykul promocyjny

aktualizowano: 2019-03-23 10:22
Wszystkich rekordów: