Prezentacje

Prezentacje 2017-04-25

Idzie nowe w medycynie – szybciej, dokładniej, lepiej

Medycyna jest dziedziną, w której proces zmian i ulepszeń w pewnych obszarach jest bardzo dynamiczny, a w innych jest zaniedbywany. Powstają nowe leki, coraz bardziej precyzyjne urządzenia, które diagnozują choroby. Lekarze zajęci są leczeniem, a kolejki do najlepszych specjalistów wciąż się wydłużają. Pacjenci zawsze byli i będą. Niewiele jest placówek publicznych, a nawet prywatnych, które zwracają uwagę na konieczność radykalnych zmian w podejściu do pacjenta i technik leczenia.

Mariusz Słowik, właściciel Centrum Medycznego Słowik, dr Katarzyna Kazojć, manager,
dr Monika Drobek-Słowik, właścicielka Mariusz Słowik, właściciel Centrum Medycznego Słowik, dr Katarzyna Kazojć, manager, dr Monika Drobek-Słowik, właścicielka

- Nie można stać w miejscu, nawet jak się jest najlepszym na rynku – mówi Mariusz Słowik, właściciel Centrum Medycznego Słowik. – W ciągu ostatnich kilku miesięcy wprowadziliśmy wiele zmian w naszych placówkach i rozpoczęliśmy prace nad kilkoma innowacyjnymi projektami. Wyposażenie naszych gabinetów jest bardzo nowoczesne. Posiadamy np. jeden z kilkunastu w Polsce mikroskopów operacyjnych ZEISS OPMI PRO ERGO, stosowany w stomatologii. Dzięki niemu nasi specjaliści są w stanie zobaczyć obraz w dużym powiększeniu. Pozwala to na bardzo dużą precyzję w wielu wykonywanych zabiegach i skuteczne leczenie zębów nawet tych, które wcześniej zostały zakwalifikowane do usunięcia – dodaje.

Medycyna nie jest w stanie skutecznie się rozwijać w odosobnieniu. Wykorzystanie nowoczesnych technologii jest obecnie podstawą sukcesu wielu sektorów. Druk 3D, VR (Virtual Reality) czy AR (Augmented Reality) to technologie, które nie tylko wykorzystywane są w świecie rozrywki, gier i zabaw.

- We współpracy z partnerem technologicznym w przygotowaniu mamy projekty wykorzystania technologii druku 3D oraz AR w stomatologii. Produkty i techniki leczenia, nad którymi pracujemy, pozwolą na to, aby przeprowadzane zabiegi były wykonywane z jeszcze większą dokładnością, trwały krócej, powodowały mniej bólu, zwiększały komfort pacjenta podczas i po zabiegu, były jak najmniej inwazyjne, czyli np. minimalizowały opuchliznę po zabiegu, ból, prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji. Wiedzę w tym obszarze już dzisiaj wykorzystuję w swojej pracy, ale rozwój tych technologii będzie ze sobą niósł coraz większą precyzję i gwarancję zastosowania optymalnych dla zdrowia i samopoczucia pacjenta rozwiązań – mówi dr Adam Nowicki, stomatolog w Centrum Medycznym Słowik.

Stałe doskonalenie i innowacje w medycynie są potrzebne dla dobra pacjentów. Lekarze powinni spojrzeć na nich nie tylko jak na „przypadek kliniczny”, ale również jak na klienta o którego trzeba zabiegać i o którego trzeba zadbać. Pacjent ma prawo wymagać od przedsiębiorstwa w sektorze medycznym znacznie więcej niż od przedsiębiorstw innych branż.

- Mamy świadomość, że funkcjonujemy w otoczeniu, które wspólnie tworzymy. Przyłączyliśmy się do inicjatywy Silny Szczecin i w przygotowaniu mamy projekt edukacji zdrowotnej pod nazwą „Zdrowa Rozmowa”. Będą to bezpłatne spotkania dla wszystkich zainteresowanych o wybranej tematyce związanej ze zdrowiem. Do udziału w tych spotkaniach będziemy zapraszać specjalistów różnych dziedzin, którzy w swobodnej rozmowie przy kawie czy herbacie będą opowiadali, jak zapobiegać pewnym schorzeniom czy jak je leczyć. W swoich działaniach przyjęliśmy strategię ukierunkowaną na współpracę. Razem możemy osiągnąć znacznie więcej i wszystko to robimy z myślą o tym, aby pacjenci otrzymali jak najwięcej korzyści, byli zdrowsi i bardziej zadowoleni – dodaje dr Katarzyna Kazojć, manager Centrum Medycznego Słowik.


W Centrum Medycznym Słowik wykwalifikowany personel specjalizujący się w stomatologii i okulistyce, dysponujący najnowocześniejszą wiedzą i sprzętem medycznym, w przyjazny i odpowiedzialny sposób dba indywidualnie o każdego pacjenta.
Do tej pory lekarze przyjmowali pacjentów w dwóch punktach. Jeden z nich pod nazwą Centrum Medyczne Kaszubska, ul. Kaszubska 59, drugi pod nazwą Dentmar, ul. 5 Lipca 11. Obecnie nazwa została ujednolicona i od niedawna oba punkty funkcjonują jako Centrum Medyczne Słowik.

 

www.cm-slowik.pl
facebook.com/CentrumMedyczneSlowik/

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-06-02 09:50
Wszystkich rekordów:

Społeczność