Prezentacje

Prezentacje 2018-05-09

INKONTAKT: zgłoś firmę i nawiąż kontakt

W pierwszy weekend czerwca w Schwedt nad Odrą odbędzie się 14. edycja największych targów północno-wschodniej Brandenburgii. Dla polskich firm to od lat doskonała okazja, aby dać się poznać klientom z Niemiec.

Targi INKONTAKT w Schwedt nad Odrą odwiedzają co roku tysiące zwiedzających z całej Brandenburgii. Dla zachodniopomorskich firm to atrakcyjne miejsce do wystawienia swoich produktów. /fot.: SG / Targi INKONTAKT w Schwedt nad Odrą odwiedzają co roku tysiące zwiedzających z całej Brandenburgii. Dla zachodniopomorskich firm to atrakcyjne miejsce do wystawienia swoich produktów. /fot.: SG /

6 tys. odwiedzających i 212 wystawców, w tym 23 z Polski – takim bilansem zakończyły się ubiegłoroczne targi INKONTAKT. Czy ten sukces zostanie powtórzony? Organizatorzy robią wszystko, aby tak było. Wydarzenie rokrocznie jest połączeniem prezentacji ofert gospodarczych z rodzinnym festynem. W salach i w okolicy Teatru Uckermärkische Bühnen w Schwedt można więc zobaczyć stoiska największych firm regionu (rafineria, wytwórcy papieru, biopaliwa), ale też kupić specjały na stoiskach lokalnych producentów żywności i rzemieślników. Program tegorocznej imprezy obejmuje bogaty program artystyczny prezentowany na dwóch scenach przez stowarzyszenia kulturalne i taneczne z Polski i Niemiec. Zespół aktorski Teatru UBS uczestniczyć będzie w targach z bogatym programem rozrywkowym o charakterze rockowego musicalu prezentowanego na scenie letniej.


Założenia tegorocznej edycji targów Inkontakt zaprezentowali w Gryfinie: Siegmund Bäsler, były prezydent Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Uckermark, Mieczyslaw Sawaryn, burmistrz Gryfina, Piotr Podleśny, dyrektor biura Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie, dr Ulrich Menter, który 18 kwietnia został wybrany na stanowisko prezydenta Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Uckermark. | fot. mat. ICU

W tym roku oficjalnym organizatorem targów INKONTAKT jest Teatr Uckermärkische Bühnen Schwedt. Dotychczasowy organizator Unternehmervereinigung Uckermark e.V. oświadczył w lecie 2017, że ze względów personalnych i organizacyjnych nie będzie już w stanie podjąć się organizacji targów, ale organizacje współpracują i wspierają się w organizacji i promocji targów po stronie niemieckiej i polskiej.

Targi Inkontakt dofinansowane są z Programu INTERREG V A, w ramach projektu „Regionalne Prezentacje Gospodarcze – Stabilizacja i intensyfikacja polsko-niemieckich stosunków gospodarczych w Euroregionie Pomerania w latach 2017-2019”. Program Współpracy Interreg V A Meklemburgia–Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Informacji na temat warunków udziału w targach udziela Przemysław Konopka, menedżer projektu, tel. +48 607 054 846. Aktualne informacje na temat targów znaleźć można na stronie internetowej: inkontakt-schwedt.de/pl.
 


ICU Investor Center Uckermark GmbH
Berliner Str. 52e
16303 Schwedt/Oder
Tel. +49 33 32 53 890
info@ic-uckermark.de
ic-uckermark.de/pl/home.html


artykuł promocyjny

aktualizowano: 2018-05-09 12:00
Wszystkich rekordów: