Prezentacje

Prezentacje 2019-01-18

Eksportujesz do Niemiec? 24 stycznia przyjdź na spotkanie z ekspertami

Santander Bank Polska i Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów zapraszają przedsiębiorców, którzy chcą poznać najważniejsze zagadnienia dotyczące rozpoczęcia i prowadzenia działalności eksportowej na rynku naszych zachodnich sąsiadów

Niemcy są najważniejszym odbiorcą zachodniopomorskiego eksportu – do tego kraju wędruje 28 proc. sprzedaży zagranicznej województwa. Potencjał jest jednak znacznie większy, dlatego Santander Bank Polska oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają na spotkanie dla zachodniopomorskich firm zainteresowanych eksportem do Niemiec. Odbędzie się ono 24 stycznia br. w Szczecinie. Przedsiębiorcy będą mogli poznać specyfikę oraz główne wyzwania na rynku naszych zachodnich sąsiadów.

Celem spotkania będzie przybliżenie zachodniopomorskim przedsiębiorcom najważniejszych zagadnień dotyczących rozpoczęcia i prowadzenia działalności eksportowej na rynku niemieckim. Swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie podzielą się eksperci z różnych dziedzin.

- Rynek niemiecki jest naturalnym, ale i niezwykle perspektywicznym kierunek eksportowym dla lokalnego biznesu - podkreśla Marcin Kaczyński, dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Santander Bank Polska.
 

- Dla zachodniopomorskich przedsiębiorców rynek niemiecki jest priorytetowy - to główny rynek zbytu dla naszych eksporterów (28 proc.), dlatego też podejmujemy wiele działań promujących bilateralną współpracę. Kolejne wydarzenie współorganizowane przez COIE to polsko-niemiecka konferencja dotycząca Przemysłu 4.0, która odbędzie się już 12 lutego – dodaje Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorskie powinno eksportować więcej

Województwo zachodniopomorskie ma ogromny potencjał do rozwoju działalności eksportowej. Jego atutami są m.in. położenie przy granicy z Niemcami, bliskość rynków krajów skandynawskich oraz dostęp do portów i transportu morskiego. Jednak, jak pokazują dane GUS za pierwsze półrocze 2018 r., pod względem przychodów ze sprzedaży towarów i materiałów na eksport Zachodniopomorskie zajmuje dopiero 11. pozycję wśród wszystkich polskich województw. Z przychodami rzędu 12 mld zł uplasowało się niżej niż wszystkie sąsiednie jednostki administracyjne. 

– Nadszedł czas aby wyjść na prowadzenie – uważa Marcin Kaczyński.

Program spotkania Santander Bank Polska i Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów:

24.01.2019 r., godz. 13:00
Hotel Novotel Szczecin
al. 3 Maja 31, 70-215 Szczecin

Orientacyjna godzina zakończenia spotkania: 16:00.

  • Piotr Hinc, CEO kancelarii podatkowej H&S Steuerberatungsgesellschaft mbH omówi kwestie prawne prowadzenia działalności handlowej w Niemczech, w tym stawek podatkowych, delegacji pracowników czy otoczenia biznesowego, a także uzyskania grantów, dotacji rządowych oraz unijnych dla firm inwestujących w Niemczech.
  • Raphael Rojek, Berpol e. V. z Polish German Business Club opowie uczestnikom o otwieraniu rachunków w Niemczech, jak i możliwościach pozyskania finansowania oraz wsparcia od niemieckich instytucji. Przybliży także zachodniopomorskim firmom kwestię leasingu i faktoringu w tym kraju.
  • Artur Talarek z Deutsche Messe zaprezentuje targi Hannover Messe 2019 jako skuteczne narzędzie marketingowe dla eksporterów zainteresowanych rynkiem niemieckim.
  • Marcin Ozga z Google przybliży ramy działania w niemieckim internecie, w tym jego specyfikę, wymogi i zagadnienia, na które przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę.
  • Jacek Wójcikowski, dyrektor COIE, omówi dostępne możliwości wsparcia eksportu dla lokalnych firm.


Wydarzenie zakończą rozmowy w kuluarach z przedstawicielami COIE oraz ekspertami Santander Bank Polska na temat możliwości pozyskiwania klientów na rynku niemieckim.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zapisy na spotkanie są przyjmowane do 20 stycznia br. pod adresem iwona.szczepaniak@santander.pl.

Z racji ograniczonej liczby miejsc rejestracja jest aktywna tylko po potwierdzeniu ze strony organizatora.

Artykuł promocyjny

aktualizowano: 2019-02-08 18:35
Wszystkich rekordów: