Prezentacje

Prezentacje 2018-04-19

Do biegu, gotowi, start!

- Nawiązywanie relacji pomiędzy pracownikami nie musi odbywać się jedynie w czterech ścianach biur, warto poznawać się bliżej także poza miejscem pracy w mniej formalnej atmosferze. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, łączące ducha sportowej rywalizacji z integracją i dobrą zabawą - przekonują organizatorzy NCDC Business Race – biegu sztafet firmowych, który odbędzie się 9 czerwca w Szczecinie

NCDC Business Race to świetna zabawa i pomysł na integrację zespołu ze szczypta sportowych emocji /fot.: mat. NCDC Business Race / NCDC Business Race to świetna zabawa i pomysł na integrację zespołu ze szczypta sportowych emocji /fot.: mat. NCDC Business Race /

Zapisy na tegoroczną, czwartą edycję wydarzenia już trwają na stronie ncdcbusinessrace.pl. Czy padnie rekord pod względem liczby firm, urzędów i instytucji wystawiających do biegu swoje sztafety? W 2017 roku wzięło w nim udział 228 sztafet ze 131 firm. Byli wśród nich przedstawiciele niemal wszystkich zawodów i szczebli kariery. Skąd ta popularność NCDC Business Race?

- Biegają ludzie w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy miejsca zamieszkania. Nic dziwnego, iż firmy odkryły w bieganiu sposób na integrację pracowników oraz budowanie swojego wizerunku jako tych, którzy dbają o zdrowie i kondycję fizyczną swoich pracowników. Coraz bardziej popularne są formy integracji i budowania zespołu poprzez zdrową, sportową rywalizację i zabawę. Jest to coraz ważniejsze w dobie rosnącego rynku pracownika i problemów z rekrutacją. A w porównaniu do krajów zachodnich ciągle jeszcze mamy ogromne pole do popisu. Idealnym przykładem jest licząca niespełna 5,5 miliona mieszkańców Dania – w organizowanym tam od lat biegu sztafet firmowych DHL RUN bierze udział 41 tysięcy sztafet firmowych. Biegi trwają tam przez cały tydzień od poniedziałku do piątku, część osób, która nie biegnie – kibicuje. Po biegu wszyscy wspólnie integrują się na pikniku. DHL Run ma już w Danii 30-letnią tradycję – mówi  Paweł Finkielman, właściciel firmy NCDC S.A., obywatel Danii prowadzący swoją firmę w Polsce, który zaszczepia na szczecińskim gruncie ten model. W jego firmie pracownicy mogą w każdej chwili wyjść pobiegać. W biurze jest prysznic, więc można wybrać się na kilka kilometrów biegu i wrócić do pracy.W sportowej rywalizacji i zabawie NCDC Business Race udział mogą brać czteroosobowe zespoły. Każdy członek zespołu w ramach biegu ma do pokonania dystans 4 km. Organizatorzy zachęcają do udziału również początkujących biegaczy, dla których przygotowany zostanie plan treningowy do pobrania ze strony internetowej biegu.

- W naszym biegu nie chodzi o czas pokonania trasy, a o dobrą zabawę i integrację. Pragniemy też zachęcić ludzi do regularnego biegania i zdrowego trybu życia. Jak co roku NCDC Business Race jest połączony z piknikiem – wyjaśnia Paweł Finkielman.

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2018-04-20 13:15
Wszystkich rekordów: