Prezentacje

Prezentacje 2017-05-30

Cyfrowa rewolucja właśnie się dzieje

- Warto szukać sposobów na to, aby stać się częścią rewolucji cyfrowej już teraz - przekonywał szczecińskich przedsiębiorców Piotr Czarnecki, prezes zarządu Raiffeisen Polbanku podczas konferencji Go To Innovation.

Piotr Czarnecki, prezes zarządu Raiffeisen Polbanku Piotr Czarnecki, prezes zarządu Raiffeisen Polbanku

W spotkaniu zorganizowanym 25 maja w Trafostacji Sztuki w Szczecinie uczestniczyli przedstawiciele znanych zachodniopomorskich firm zaproszeni przez zespół Raiffeisen Polbanku, reprezentowany m.in. przez Michała Falkowskiego, dyrektora Makroregionu Północnego i Michała Stoltmanna, dyrektora Centrum Bankowości Korporacyjnej w Szczecinie.

Głównym punktem wydarzenia było wystąpienie Piotra Czarneckiego, który zwracał uwagę jak w wielu dziedzinach dokonują się, często niewidoczne na co dzień zmiany wynikające z postępu technologicznego.- Dziś na głowie stają nawet tradycyjne modele biznesowe. Uber to największa firma przewozowa, a nie ma żadnego własnego samochodu. Airbnb to największy „hotelarz” świata, który nie posiada żadnego hotelu, a Facebook – największa dziś firma medialna świata – nie tworzy contentu – mówi prezes Raiffeisen Polbanku. Co więcej, do zmian bardzo szybko przekonują się użytkownicy, którzy oczekują dziś ofert najtańszych na rynku, dostępnych natychmiast i w każdym miejscu na świecie.Rewolucja dzieje się również w branży finansowej, gdzie działają tysiące fintechów proponujących wygodne i tanie usługi. To ogromna skala. I choć 90 proc. z tych firm upada, to tradycyjne instytucje nie mogą tego zjawiska lekceważyć. A to nie koniec. Usługi finansowego pośrednictwa oferują też tzw. big-techy w rodzaju Google i Apple. W tej sytuacji pozostaje zadbać o to, aby każda firma też stała się przedsiębiorstwem cyfrowym. Jak wykorzystać dostępne narzędzia do unowocześnienia swojego biznesu w czasach sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, druku 3D (czyli już dzisiaj) podpowiadali Tomasz Kęcerski i Marzena Tymińska-Ładziak, dyrektorzy firmy EGC Doradztwo Europejskie oraz Aleksandra Rutkowska, ekspert ds. funduszy unijnych Raiffeisen Polbanku. O tym co słychać w świecie unijnych pieniędzy porozmawiać można było z Markiem Szymańskim, redaktorem naczelnym magazynu „Fundusze Europejskie” - współorganizatorem konferencji.

Goście opuszczali spotkanie w świetnych nastrojach po obejrzeniu spektaklu „Supeł małżeński” w wykonaniu szczecińskiego teatru Gwitajcie, który zamykał konferencję.

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-05-30 14:05
Wszystkich rekordów:

Społeczność