Prezentacje

Prezentacje 2019-10-25

Co nas czeka w 2020 roku? Eksperci RSM Poland o zmianach w podatkach i PPK

Ponad 40 przedsiębiorców i pracowników działów finansowo-księgowych wzięło udział w bezpłatnym spotkaniu „Zmiany w podatkach i PPK – co każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien?”, które RSM Poland wraz z Santander Bank Polska SA i Business Club Szczecin organizowała 24 października w Czerwonym Ratuszu w Szczecinie. Konferencja w całości poświęcona była zmianom w podatkach, które czekają przedsiębiorców w 2020 roku oraz problematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Spotkanie RSM Poland. Santander Bank Polska i Business Clubu Szczecin /fot.: mat. RSM Poland / Spotkanie RSM Poland. Santander Bank Polska i Business Clubu Szczecin /fot.: mat. RSM Poland /

Spotkanie otworzyli Marcin Kaczyński, Dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Santander Bank Polska, Bogumił Rogowski, Prezydent Business Club Szczecin oraz Sebastian Goschorski, Accounting & Payroll Partner w RSM Poland, odnosząc się do bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce.

W następnej kolejności prelegenci – Tomasz Beger, doradca podatkowy i Tax Partner w RSM Poland oraz Katarzyna Sadowska, doradca podatkowy i Tax Supervisor w RSM Poland opowiadali o planowanych na rok 2020 rok zmianach w podatkach VAT, CIT i PIT oraz dyskutowali o najważniejszych problemach, z jakimi podatnicy muszą mierzyć się w bieżącym roku.Nie zabrakło informacji i dyskusji na temat obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności, solidarnej odpowiedzialność w VAT, nowej matrycy stawek VAT oraz Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS) czy podatku u źródła (WHT). Z kolei Robert Muszyński, Menadżer ds. PPK w Santander Bank Polska SA omówił kompleksowo zagadnienia związane z tworzeniem, administrowaniem i wypłatami z PPK, odpowiadając na liczne pytania uczestników konferencji.

- Na bezpośrednim spotkaniu ze szczecińskimi przedsiębiorcami mogliśmy w sposób rzetelny i klarowny omówić najważniejsze kwestie nurtujące podatników oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych – powiedział Tomasz Beger, wieloletni praktyk, który swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu podatków dzieli się m.in. w trakcie szkoleń dla zarządów i służb finansowo-księgowych czy też na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. - Duża frekwencja podczas konferencji potwierdziła, że zmiany w podatkach każdorazowo wzbudzają w podatnikach wiele obaw, a przedsiębiorcy poszukują wiarygodnych źródeł informacji i profesjonalnego wsparcia. Cieszę się, że mogliśmy pomóc – dodał Tomasz Beger.Spotkanie odbyło się przy wsparciu BPCC oraz Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa. Dla uczestników przewidziano materiały dydaktyczne oraz certyfikaty udziału.

Eksperci RSM Poland zachęcają do kontaktu wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania oraz tych, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa biznesowego. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Sebastian Goschorski
Accounting & Payroll Partner
RSM Poland
Oddział Szczecin
+48 91 4040 567
+48 536 920 208
sebastian.goschorski@rsmpoland.pl

 

RSM Poland
Oddział Szczecin
Kosmos Art & Business Center
Al. Wojska Polskiego 8
70-471 Szczecin
rsmpoland.pl/pl/offices/szczecin
office@rsmpoland.pl
Tel. +48 91 4232 041
 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2019-10-25 16:06
Wszystkich rekordów: