Prezentacje

RSS
Prezentacje 2013-09-13

Poradnik inwestycyjny cz. 5: Drewniany kontra murowany

W naszym cyklu publikacji, wraz z ekspertami radzimy jak szybko, sprawnie i bez zbędnych kosztów wybudować dom. Po ostatnim odcinku poradnika, w którym skupiliśmy się na materiałach do budowy ścian – cegła, pustak, silikaty – otrzymaliśmy sygnały od Czytelników, że nieco po macoszemu potraktowaliśmy osoby, które chciałyby wybudować dom w technologii „drewniano-szkieletowej”. Nadrabiamy zatem to drobne niedopatrzenie.

»
Prezentacje 2013-08-08

Poradnik inwestycyjny cz. 4: Niech się mury pną do góry

W naszym cyklu publikacji, wraz z ekspertami zastanawiamy się i radzimy jak szybko, sprawnie i bez ponoszenia zbędnych kosztów wybudować dom. Rozważaliśmy już m.in. kwestie gruntu, na którym budujemy nasz dom oraz sprawy projektu, pozwoleń, warunków technicznych i kierownika budowy. W ostatnim odcinku wiele miejsca poświeciliśmy sprawom fundamentów. Chronologicznie zatem pora na stawianie ścian.

»
Prezentacje 2013-07-19

Nowe logo - nowa jakość

Tenisowy turniej Pekao Szczecin Open od lat cieszy się uznaną renomą oraz sporym zainteresowaniem. 21. edycja turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open odbędzie się w dniach 16-22 września. Ze względu na udział czołowych polskich tenisistów w rozgrywkach Pucharu Davisa termin został przesunięty o kilka dni.

»
Prezentacje 2013-07-19

Ponad 160 mln zł w ekologię

Ponad 163 mln zł kosztuje nowa proekologiczna inwestycja Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. – węzeł oczyszczania spalin. To druga, po Gazoporcie Świnoujście, inwestycja tej skali w Zachodniopomorskiem. W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego udział wzięli Jerzy Buzek; Premier RP w latach 1997-2001, Marcin Zydorowicz, Wojewoda Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Arcybiskup Andrzej Dzięga i Krzysztof Jałosiński, prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

»
Prezentacje 2013-07-19

Lato pod pełnymi żaglami

Nowa infrastruktura turystyczna, bogaty kalendarz wydarzeń i wygodny dojazd – tymi walorami kusi turystów Nowe Warpno tego lata.

»
Prezentacje 2013-07-19

Bohun: Naturalna ekspansja

Szczecińska firma Bohun jest jedynym na Pomorzu Zachodnim producentem naturalnych wędlin, który planuje ekspansję krajową i międzynarodową. O wędlinach najwyższej jakości i biznesie rozmawiamy z Tomaszem Wołczem, prezesem spółki.

»
Prezentacje 2013-07-11

Poradnik inwestycyjny cz. 3: Fundament to podstawa

W naszym cyklu publikacji, w których wraz z ekspertami zastanawiamy się i radzimy jak szybko, sprawnie i bez ponoszenia zbędnych kosztów wybudować dom, rozważaliśmy już kwestie gruntu i projektu naszego domu oraz wszelkie sprawy formalno-prawne niezbędne przed wbiciem pierwszej łopaty – pozwolenia, warunki techniczne przyłączy. Omawialiśmy także niezwykle ważne zagadnienie jakim jest osoba kierownika budowy. Pierwsza łopata już wbita, pora więc pochylić się nad absolutną podstawą wszystkiego – fundamentami naszego domu. 

»
Prezentacje 2013-05-31

Trzy lata z Jeremie

Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. od 2010r jest zaangażowany we wdrażanie instrumentów inicjatywy wspólnotowej Jeremie. W kwietniu 2013r Fundusz podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę na kolejne 30 milionów złotych, zwiększając tym samym pozyskaną na ten cel sumę do 90 milionów złotych. Stanowi to niewątpliwie spore wyzwanie organizacyjne i menadżerskie, by dobrze zagospodarować otrzymane środki.

»
Prezentacje 2013-05-27

Rekrutacja z LSJ - to się opłaca!

Działająca już od ponad 10 lat firma LSJ Group z siedzibą w Szczecinie jest jedną z pierwszych w Polsce agencji zatrudnienia, które zajęły się profesjonalną rekrutacją personelu do pracy za granicą. Doświadczenia w zakresie doboru kompetentnej kadry dla bardzo wymagających zagranicznych kontrahentów, LSJ przekłada na współpracę z przedsiębiorcami lokalnymi.

»
Prezentacje 2013-05-20

Poradnik inwestycyjny cz. 2: Zanim wbijesz łopatę

W naszym cyklu publikacji wraz z ekspertami zastanawiamy się i radzimy jak szybko, sprawnie i bez ponoszenia zbędnych kosztów wybudować dom. W drugiej części zwracamy uwagę na fakt, że zanim wbijemy pierwszą łopatę trzeba się zatroszczyć o pewne formalności.

»
Wszystkich rekordów: 399

Społeczność