Prezentacje

RSS
Prezentacje 2013-10-30

Europejski projekt badaczy z ZUT

Prof. Tomasz Chady wraz z zespołem naukowców z Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z sukcesem zastosował badania nieniszczące w europejskim kolejnictwie.

»
Prezentacje 2013-10-09

Sztuka i pokój

Szczecinianka, która wspiera  wyjątkowy w skali kraju program kształcenia artystycznego młodzieży, brała udział we wręczeniu Nagrody Pokoju znanemu kompozytorowi Wojciechowi Kilarowi w ramach Światowego Projektu Pokojowego „Wieczna Miłość”.

»
Prezentacje 2013-10-13

Poradnik inwestycyjny cz. 6: Budowa – lejemy stropy

W kolejnej odsłonie cyklu publikacji z poradami ekspertów dotyczącymi szybkiej i możliwie najmniej kłopotliwej budowy domu, przyszła pora na stropy. W dotychczasowych odcinkach poradnika, przerobiliśmy już dokumentację, pozwolenia, wybór ekipy, fundamenty domu oraz ściany – murowane i drewniane/szkieletowe. Przy kładzeniu stropu trzeba koniecznie pamiętać o kilku kardynalnych zasadach, o których szczegółowo poniżej.

»
Prezentacje 2013-10-04

Szwedzka firma, polska wiedza

Klippan Safety Polska rozbudowuje fabrykę, rozpoczyna działalność badawczo-rozwojową i świętuje jubileusz 10-lecia działalności w Stargardzie Szczecińskim.

»
Prezentacje 2013-10-04

Akademicki Jeremie

Rozmowa z dr. Magdaleną Kotnis, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

»
Prezentacje 2013-10-04

Zielone Wyspy Śródodrza

Nowa śródmiejska, tętniąca życiem dzielnica Szczecina ma powstać nad brzegami Odry. Właściciel i inicjator projektu, firma Inwest Nieruchomości szuka partnerów biznesowych do realizacji tego przedsięwzięcia.

»
Prezentacje 2013-10-01

Energia menedżera

Rozmowa z Małgorzatą Kwiatkowską, coachem biznesowym, trenerem i właścicielką firmy Business Training Center.

»
Prezentacje 2013-10-03

Coaching i mentoring - takich studiów jeszcze w Szczecinie nie było

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej zaprasza. Najlepsza kadra z całej Polski. Doświadczeni wykładowcy. Certyfikowani trenerzy.

»
Prezentacje 2013-09-13

Poradnik inwestycyjny cz. 5: Drewniany kontra murowany

W naszym cyklu publikacji, wraz z ekspertami radzimy jak szybko, sprawnie i bez zbędnych kosztów wybudować dom. Po ostatnim odcinku poradnika, w którym skupiliśmy się na materiałach do budowy ścian – cegła, pustak, silikaty – otrzymaliśmy sygnały od Czytelników, że nieco po macoszemu potraktowaliśmy osoby, które chciałyby wybudować dom w technologii „drewniano-szkieletowej”. Nadrabiamy zatem to drobne niedopatrzenie.

»
Prezentacje 2013-08-08

Poradnik inwestycyjny cz. 4: Niech się mury pną do góry

W naszym cyklu publikacji, wraz z ekspertami zastanawiamy się i radzimy jak szybko, sprawnie i bez ponoszenia zbędnych kosztów wybudować dom. Rozważaliśmy już m.in. kwestie gruntu, na którym budujemy nasz dom oraz sprawy projektu, pozwoleń, warunków technicznych i kierownika budowy. W ostatnim odcinku wiele miejsca poświeciliśmy sprawom fundamentów. Chronologicznie zatem pora na stawianie ścian.

»
Wszystkich rekordów: 357