Prezentacje

RSS
Prezentacje 2017-12-07

Atrakcyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Prawie 30 mln złotych do pożyczenia zachodniopomorskim przedsiębiorcom ma konsorcjum, którego liderem jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy. To efekt nowego rozdania środków unijnych w ramach Jeremie 2, czyli inicjatywy służącej rozwijaniu regionalnej gospodarki. Tym razem beneficjentami są mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą poprawić konkurencyjność swojej firmy.

»
Prezentacje 2017-12-07

ZUT podnosi poprzeczkę

Prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, o ustawie 2.0., wysokim poziomie badań, współpracy z gospodarką i o umiędzynarodowieniu studiów

»
Prezentacje 2017-12-07

Podaruj uśmiech swojemu pracownikowi

Sytuacja na rynku pracy powoduje, że coraz trudniej jest utrzymać i pozyskać pracownika. Dbałość o jego komfort pracy i samopoczucie zaczyna być standardem, a nie elementem wyróżniającym pracodawcę. Największym wyzwaniem w tym obszarze staje się znalezienie rozwiązań, które nie będą generowały dodatkowych kosztów dla firmy. Takie też są w zasięgu ręki, a okres przedświąteczny, w którym obdarowywanie nabiera większego znaczenia, sprzyja by rozważyć czy po nie sięgnąć.

»
Prezentacje 2017-12-07

Wysyłamy celulozę w najodleglejsze zakątki świata

Rekordowy rok w spedycji lądowej, ale wcale nie jest gorzej, jeżeli chodzi o spedycję morską. CSL Internationale Spedition idzie na rekord, jeżeli chodzi o liczbę obsłużonych klientów w roku 2017. Jesteśmy doceniani za jakość świadczonych usług, kompleksowość oraz szerokie możliwości dostosowywania się do potrzeb klienta. Jeżeli mówimy o branży morskiej, to rekordy bije przeładunek aluminium. W statystykach doskonale prezentuje się także celuloza. Co ciekawe, nasza firma, jako jedna z niewielu firm w Polsce, dostarcza wyroby z tego surowca do naprawdę odległych zakątków świata. 

»
Prezentacje 2017-12-07

Dolina Krzemowa jest tuż za granicą

Brandenburgia powszechnie nie kojarzy się z Doliną Krzemową. A jednak można tu znaleźć spory potencjał badawczo-rozwojowy i dydaktyczny oraz mnóstwo przedsiębiorstw, które swoimi produktami i usługami sprawiają, że region ten zasługuje na to określenie.

»
Prezentacje 2017-12-07

Business Location Network

Jak założyć w Niemczech firmę? Gdzie szukać kontrahentów, a gdzie pracowników? Na jakie wsparcie publiczne można liczyć? To tylko niektóre tematy, o które pytali uczestnicy II Polsko-Niemieckiej Giełdy Kooperacyjnej i Giełdy Kooperacyjnej Industrial Bridge zorganizowanych tej jesieni w Szczecinie. Podczas obu wydarzeń informacjami o prowadzeniu działalności po zachodniej stronie granicy dzielili się przedstawiciele Business Location Network (BLN). 

»
Prezentacje 2017-12-07

Pani kanclerz, czekamy na połączenie kolejowe z prawdziwego zdarzenia!

Działacze gospodarczy apelują do Angeli Merkel: zbudujmy wreszcie dwutorowe, wygodne połączenie kolejowe między Szczecinem a Berlinem. Pod listem w tej sprawie podpisało się ponad 50 reprezentantów izb przemysłowych i samorządowców z Brandenburgii, Berlina i Pomorza Zachodniego.

»
Prezentacje 2017-11-27

Wygodne i skuteczne wsparcie w polsko-niemieckich relacjach biznesowych, czyli German Desk w RSM Poland

Co przedsiębiorcom z Polski inwestującym w Niemczech i przedsiębiorcom z Niemiec inwestującym w Polsce może zaoferować tzw. German Desk? Na czym to polega? Rozmowa z Przemysławem Powierzą, Tax Partnerem w RSM Poland.

»
Prezentacje 2017-10-31

Zmiany w prawie bilansowym - co powinni wiedzieć przedsiębiorcy?

Jakie nowe przepisy uchwalono? Co zmieni się w najbliższych latach? Rozmowa z Piotrem Staszkiewiczem, Audit Partnerem RSM Poland.

»
Wszystkich rekordów: 303

Społeczność