Po godzinach

Po godzinach 2018-08-30

Wrzesień w Starej Rzeźni: koncerty, wystawy, warsztaty

Przed nami najbardziej wypełniony atrakcjami sezon jesienny w historii Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – od pierwszych dni września do końca roku przed nami moc atrakcji. Dla siebie znajdą tu coś miłośnicy malarstwa, rodziny z dziećmi, a także melomani. We wrześniu zapraszamy na kilka wystaw, spotkania autorskie oraz na koncert Johna Portera oraz koncert Swinging With Sinatra.

 /fot.: mat. Stara Rzeźnia / /fot.: mat. Stara Rzeźnia /

- Prace nad jesiennym harmonogramem w naszej instytucji trwały przez kilka miesięcy. We wrześniu różnorodność wydarzeń, które chcemy Państwu zaoferować jest bardzo bogata. Będzie mnóstwo wystaw, ale także koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej czy wydarzenia cykliczne, które cieszą się wielkim zainteresowaniem. Kolejny raz zaprosimy na „Weekend Star Wars”, ale miłośnicy „Gwiezdnych wojen” poza stałymi elementami ekspozycji przygotowali także zupełnie nowe eksponaty z całego świata, które będzie można oglądać. Nie zabraknie także warsztatów dla najmłodszych – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Jesteśmy dumni z koncertów, które w tym roku odbędą się w naszej instytucji. Nie o wszystkich możemy jeszcze powiedzieć. Zaczynamy od solowego recitalu Johna Portera już 14 września. Pod koniec miesiąca za to koncert Swinging With Sinatra, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wkrótce zdradzimy także więcej szczegółów „Dnia z Filipinkami”, który już trzeci raz odbędzie się w Starej Rzeźni. Prawdopodobny termin to przełom września i października – dodaje Patryk Walczak.

Jakich wydarzeń możemy spodziewać się we wrześniu? Zacznijmy od wystaw. Od 3 do 12 września będzie można oglądać wystawę „Genius Loci Szczecin” przygotowaną przez Związek Polskich Artystów Fotografików. Od 7 września w Galerii Szczecińskiej podziwiać będzie można wystawę uznanej artystki Renaty Łempickiej. Tematyka i cykle prac to abstrakcje ( żywioły, energie, muzyczne inspiracje) oraz impresje i inspiracje czerpane z natury ( morze, pejzaże, kwiaty, ptaki, pory roku).
Wrzesień ciekawie prezentuje się jeżeli chodzi o plan koncertowy. 14 września usłyszymy Johna Portera – bodaj najsłynniejszego w Polsce Walijczyka. Artysta w Starej Rzeźni wykona piosenki z ostatniego solowego albumu, ale nie zabraknie także przebojów z licznych muzycznych projektów np. z Nergalem czy Anitą Lipnicką. 29 września do Starej Rzeźni wraca Jarek Wist i projekt Swinging With Sinatra. Poprzedni koncert swingowy na Łasztowni wyprzedał się kilka tygodni przed wydarzeniem. Teraz też biletów pozostało zaledwie kilkanaście.

 

22 i 23 września w Starej Rzeźni rządzić będą „Gwiezdne Wojny”. Wystawa połączona będzie z warsztatami dla dzieci oraz prezentacją najnowszych zdobyczy miłośników sagi. Poprzednie odsłony cieszyły się wielkim zainteresowaniem: - W programie: podziwianie jednego z największych zbiorów kolekcjonerskich w Polsce, repliki broni w skali 1:1, autorskie akademie szkoleniowe, repliki kostiumów, profesjonalny Game Room, wirtualna rzeczywistość, prezentacja zdjęć z autografami aktorów grających we wszystkich częściach sagi – mówi Kamila Walerysiak ze Starej Rzeźni.
Przed nami także spotkania autorskie z pisarzami oraz twórcami ze Szczecina. Ze swoimi wykładami wracają także stali prelegenci Starej Rzeźni. 11 września szczeciński coach Małgorzata Krawczak, a 18 września prof. Jacek Rudnicki.

red

fot. materiały CKE Stara Rzeźnia
 

Partner cyklu Po godzinach:

 

aktualizowano: 2018-08-30 10:35
Wszystkich rekordów: