Po godzinach

Po godzinach 2018-02-22

Wojownicy. Wernisaż wystawy

"Wojownicy" to fotoreportaż z przygotowań do walk MMA zawodników jednego z najbardziej utytułowanych klubów sportów walki w Polsce - Berserkers Team Poland. Autorami zdjęć są  Robert Jachim i Marcin Haczyk.
 /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia /
Na wernisaż wystawy 24 lutego, o godz. 16 (wstęp wolny) zapraszają Stowarzyszenie Progressum i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. To kolejny ich wspólny projekt.
 
- Dzięki tej wystawie, chcemy jednocześnie pomóc jednemu z utytułowanych polskich sportowców, który kiedyś uprawiał boks. Mariusz Cendrowski uległ wypadkowi samochodowemu. Jest sparaliżowany. Porusza się na wózku inwalidzkim i zmaga się z długą i żmudną rehabilitacją – mówi Monika Dyker-Woźniak, prezeska Stowarzyszenia Progressum.  - Mariusz to prawdziwy Wojownik. Podczas rozmowy i spotkania powtarzał "Boks to życie. Życie to boks". Sport go wychował. Przed nim największa i najcięższa walka w życiu i - jak mówi - „prawdziwy Wojownik walczy dopóki nie powie dość!” A Mariusz walczy i nie powie dość, dopóki nie wygra i nie stanie ponownie na ringu. To jego cel i marzenie. Ale oprócz tego prowadzi Fundację Blue Corner i pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Jest wzorem do naśladowania w walce z przeciwnościami losu i z chorobą. 
 
Bohaterami zdjęć prezentowanych na wystawie są zawodnicy MMA z Berserkers Team Szczecin, walczący dla największych organizacji w Polsce i za granicą. 
 
- Pokażemy, jak wyglądają ich ciężkie treningi, zaangażowanie jakie w nie wkładają, emocje jakie im przy tym towarzyszą, ich sportową złość i same walki. Cieszymy się, że Stara Rzeźnia może być miejscem, w którym zobaczyć będzie można obrazy prawdziwej życiowej pasji.  Zdjęcia do wystawy to efekt półrocznego fotografowania. W tych zdjęciach jest wszystko to, co w tym sporcie najważniejsze. Jest człowiek, jest akcja, rywalizacja, sportowa złość, dynamika, jest historia, są emocje, jest również element zaskoczenia – tłumaczy Ewa Tracz z CKE Stara Rzeźnia. 
 
Stowarzyszenie Progressum podkreśla, jak ważny jest wymiar charytatywny tego wydarzenia i zbiórka pieniędzy dla Mariusza: - Przygotowaliśmy zdjęcia z autografami szczecińskich berserkerów na aukcję charytatywną, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Mariusza. Aukcja odbędzie się podczas wernisażu. Na wernisażu będzie również możliwość spotkania i porozmawiania z bohaterami tej wystawy, zawodnikami Berserkers Team Szczecin – mówi Monika Dyker-Woźniak.
 
 
 
 

 

 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm
 
 
aktualizowano: 2018-02-22 12:09
Wszystkich rekordów: