Po godzinach

Po godzinach 2017-07-31

Wernisaż na finał wielkich regat

„Kapitanowie” to tytuł wystawy zdjęć – portretów autorstwa Andrzeja Łazowskiego, którą oglądać będzie można w CKE Stara Rzeźnia od 4 sierpnia.
 
"Kapitanowie" to tytuł wystawy Andrzeja Łazowskiego /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /
Wystawa to jeden z elementów programu CKE Stara Rzeźnia przygotowanego specjalnie na finał The Tall Ships Races 2017.
 
- Przez ostatnich kilka miesięcy portretuję ludzi, którzy bywają nad naszymi wodami. Robiłem zdjęcia zarówno w Szczecinie, jak i w Świnoujściu. Planuję też jeszcze pracę w Kamieniu Pomorskim i Wolinie. Nie są to zdjęcia reportersko-sportowe, skupiłem się na portretowaniu – mówi Andrzej Łazowski, szczeciński fotografik, animator kultury i twórca. Na wystawie w CKE Stara Rzeźnia (ul. T. Wendy 14) planuje pokazać ponad 50 zdjęć „okraszonych cytatami z dzieł literackich, w których występują wątki żeglarskie”.  Na fotografiach będą m. in.  Zbigniew Kosiorowski, szczeciński dziennikarz, autor powieści, organizator Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami, Maryla Grochowska-Thomsen, znana szczecińska żeglarka, animatorka życia żeglarskiego w regionie czy nestor szczecińskiego żeglarstwa Wojciech Jakobson.
 
- Wszystkie te spotkania są dla mnie bardzo ważne. Spotykałem też zupełnie nieznanych mi ludzi, np. z Anglii czy Niemiec, którzy wybrali nasze akweny. Dlatego uważam, że środowisko żeglarzy jest właśnie tą grupą, która może popularyzować Szczecin i region w Polsce i świecie – mówi Andrzej Łazowski. 
 
Wystawa „Kapitanowie” zostanie otwarta 4 sierpnia w Starej Rzeźni o godz. 18.
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
redzm

 

aktualizowano: 2017-07-31 13:31
Wszystkich rekordów:

Społeczność