Po godzinach

Po godzinach 2017-11-02

Weekend z „Gwiezdnymi Wojnami” w Starej Rzeźni

Wystawa połączona z warsztatami dla dzieci, projekcjami filmów i innymi atrakcjami dla fanów gwiezdnej sagi Star Wars od piątku 3 listopada do niedzieli w CKE Stara Rzeźnia.

 /fot.: Mat. Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /

"Czekamy na wszystkich, którzy znają, lubią i kochają gwiezdną sagę, ale również tych, którzy po prostu chcą poznać coś nowego i spędzić ciekawie pierwszy weekend listopada. Podczas trzech dni będą mogli zobaczyć świat kolekcjonerski i poczuć co magicznego tak naprawdę działo się „dawno temu w odległej galaktyce” - zapraszają organizatorzy.

Będą Szturmowcy, mistrz Yoda, Lord Vader, czyli członkowie grupy Fan Wars, którzy chcą dzielić się swoją pasją z innymi, organizują cykliczne warsztaty, wystawy i spotkania.

- Moja pasja sięga jeszcze lat 80. kiedy dostępność w Polsce wszelkich informacji na temat „Gwiezdnych Wojen” była niewielka. Każdy marzył o Zachodzie i o choćby jednej pamiątce związanej z sagą Lucasa. Udało mi się zdobyć kilka elementów naszej kolekcji. W Starej Rzeźni zobaczyć będzie można figurki, płyty, zdjęcia, okazy absolutnie unikatowe, liczące często kilkanaście albo teraz już nawet kilkadziesiąt lat. Przez wiele lat w Polsce był niedosyt jeżeli chodzi o Star Wars, założyliśmy grupę rekonstrukcji „Gwiezdnych Wojen”. Poprzez działania charytatywne, coraz częstsze prezentacje spowodowały, że zaczęliśmy działać na tym polu bardziej profesjonalnie – mówi Łukasz Skawiński z grupy Fan Wars.

Podczas wystawy na Łasztowni zaprezentują figurki, plakaty, komiksy, płyty CD, DVD i VHS.

Będzie okazja do rozmów i zrobienia sobie zdjęcia i bohaterami filmów. Będą zabawy dla dzieci oraz dla całych rodzin.

- Będzie konsola, Play Station, prawdziwy game show – mówi Tomasz Kęsy.

Zabawa w piątek w godz. 15-20, a w sobotę i niedzielę w godz. 10-20.

 
 
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
redzm

 

aktualizowano: 2017-11-02 07:33
Wszystkich rekordów:

Społeczność