Po godzinach

Po godzinach 2017-08-29

WAGC - znamy siedmioro wspaniałych

Finał cyklu turniejów World Amateur Golfers Championship za nami. Znamy golfistów, którzy reprezentować będą Polskę podczas listopadowych, nieoficjalnych mistrzostw świata w Kuala Lumpur.

Zwycięzcy i finaliści World Amateur Golfers Championship 2017 /fot.: Jarosław Gaszyński / Zwycięzcy i finaliści World Amateur Golfers Championship 2017 /fot.: Jarosław Gaszyński /

Poznaliśmy ich w ostatnią sobotę sierpnia na polu Binowo Park. To tam rozegrana została ostatnia runda turnieju finałowego, do której zakwalifikowali się najlepsi gracze po dwóch dniach spędzonych w Binowie i na polu Modry Las. Ostatecznie, po zsumowaniu wyników z trzech dni okazało się, że najniższe wyniki uzyskali: Filip Płaszczykowski (kategoria HCP 0-5), Rafał Majchrzak (6-10), Wojciech Adamczyk (11-15), Michał Muchajer (16-20), Przemysław Kretowicz (21-25) i Agnieszka Sabaj (26-36). Natomiast w kategorii Celebrities triumfował Mariusz Czerkawski.

Smak zwycięstwa w World Amateur Golfers Championship jest szczególnie słodki, bo aby je osiągnąć, trzeba wcześniej zakwalifikować się do turnieju finałowego, zajmując dobrą lokatę w jednym z turniejów kwalifikacyjnych. WAGC pozwala amatorom pograć z zawodnikami z całej Polski. Trudniejszy niż zwykle w rozgrywkach amatorskich jest sam finał - trwa trzy dni i rozgrywany jest na dwóch polach.

mab   

utworzono : 2017-08-29 09:19
Wszystkich rekordów:

Społeczność