Po godzinach

Po godzinach 2015-05-19

W oczekiwaniu na żaglowce

W dniach 12-15 czerwca Szczecin będzie gospodarzem finału regat Baltic Tall Ships Regatta. Przedsmak tego wydarzenia będzie można poczuć już 23 maja na Łasztowni.

Finał regat The Tall Ships Races w 2013 roku - żaglowce cumujące przy Łasztowni /fot.: AK / Finał regat The Tall Ships Races w 2013 roku - żaglowce cumujące przy Łasztowni /fot.: AK /
W najbliższą sobotę w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni odbędą się dwa spotkania dla wszystkich miłośników żagli.
 
godz. 12:00 Marcin Oględzki TAKLER, członek IGKT (międzynarodowego stowarzyszenia pasjonatów węzłów i splotów) zaprezentuje pokaz umiejętności wykonywania węzłów, splotów i szplajsów oraz innych efektów osiąganych dzięki znajomości prac bosmańskich. Pokaz ten będzie jednocześnie zapowiedzią i zachętą do uczestnictwa w specjalistycznych cotygodniowych warsztatach, które mają się rozpocząć już w środę, 27 maja.
 
godz. 13:00 O tym, jak miasto przygotowuje się na przyjęcie żaglowej flotylli, jakie atrakcje przygotowywane są z myślą o wszystkich uczestnikach wydarzenia opowie Jerzy Raducha z Centrum Żeglarskiego. O swoich wrażeniach z poprzednich świetnych startów w The Tall Ships Races, tuż przed wyruszeniem do Kłajpedy, obiecał także opowiedzieć Jerzy Szwoch, kapitan sławnego jachtu „Dar Szczecina”. Zaprezentuje też własną  relację filmową.
 

Partner cyklu Po godzinach:
 
 
W tegorocznych regatach Baltic Tall Ships Regatta  uczestniczy kilkadziesiąt wielkich żaglowców oraz jachtów pełnomorskich różnych bander. Będziemy je mogli podziwiać w szczecińskim porcie podczas finału regat od 12 do 15 czerwca. Żaglowa flotylla przypłynie do Szczecina z litewskiej Kłajpedy, goszczącej ją w dniach 5 do 8 czerwca. W Szczecinie będzie można zobaczyć także około 30 starych stylowych żaglowców różnych bander uczestniczących w jubileuszowym X Zlocie Oldtimerów.  
Organizatorami regat są miasta Kłajpeda i Szczecin oraz stowarzyszenie Sail Training International. 
 
AK
Tematy: żaglowce w Szczecinie (2) | Baltic Tall Ships Regatta (2) | The Tall Ships Races (1) | finał regat (1) |
aktualizowano: 2015-05-19 18:21
Wszystkich rekordów: