Po godzinach

Po godzinach 2018-06-26

The Chick Corea Akoustic Band w Szczecinie

Wybitny pianista i kompozytor wystąpi z zespołem 1 lipca w Filharmonii.

The Chick Corea Akoustic Band  /fot.: mat. organizatorów / The Chick Corea Akoustic Band /fot.: mat. organizatorów /

Wybitny pianista i kompozytor, żywa legenda jazzu, obok Keitha Jarretta i Herbie Hancocka, najwybitniejszy pianista jazzowy naszych czasów. Był jednym z liderów rewolucji fusion, która skierowała jazz w stronę nowoczesności i otworzyła go na elektryczne brzmienia. Amerykański magazyn „Downbeat” nazwał Coreę "najbardziej różnorodną i nieprzewidywalną postacią w jazzie". Artysta brał udział w nagrywaniu przełomowych dla fusion albumów Milesa Davisa ("In a Silent Way", "Bitches Brew", "Live-Evil" i "On The Corner") i był założycielem formacji Return to Forever - jednej z najważniejszych grup fusion w historii.

Chick Corea urodził się w 1941 roku na przedmieściach Bostonu. Jego grający na trąbce ojciec od dzieciństwa zaszczepiał mu miłość do jazzu. Jako pięciolatek zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie, a trzy lata później także na perkusji. Takie wykształcenie muzyczne wywarło wpływ na jego późniejszy, niepowtarzalny styl gry, w którym fortepian bywał traktowany jako instrument perkusyjny. Zadebiutował w 1968 roku albumem "Tones For Joan's Bones" i w tym samym roku zastąpił Herbiego Hancocka w zespole Milesa Davisa. Kolejne dwa lata na zawsze zmieniły oblicze muzyki jazzowej, a Corea był jedną z najjaśniejszych postaci elektrycznego eksperymentu Davisa. Po rozstaniu z Milesem Davisem artysta kontynuował muzyczne poszukiwania, grając m.in. z gigantem free jazzu Anthonym Braxtonem. W 1972 roku założył Return To Forever - zespół, który ostatecznie zatarł granice między jazzem i innymi gatunkami muzycznymi. Grany przez Coreę jazz-rock wpłynął fundamentalnie na rock progresywny oraz zburzył ścianę między jazzem i listami przebojów, dzięki czemu elitarna dotąd muzyka zaczęła docierać do milionów nowych słuchaczy.

Takie standardy jazzowe jak "Spain", "La Fiesta", "Now He Sings, Now He Sobs", "Armando's Rhumba" czy "Matrix" to tylko niektóre spośród wielu, które napisał i skomponował.
Dyskografia artysty to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock, pośród wielu innych. W ciągu czterech dekad swojej kariery artysta otrzymał prestiżową nagrodę Grammy aż 22 razy!!!

W Szczecinie artysta wystąpi po raz drugi, pierwszy raz zagrał w naszym mieście w 2009 roku projekt solowy. Tym razem artyście będą towarzyszyć wybitni instrumentaliści, jego stali partnerzy: kontrabasista John Patitucci oraz perkusista Dave Weckl.

1 lipca 2018
Szczecin, Filharmonia
godz. 19:00

Skład:
Chick Corea – fortepian
John Patitucci – kontrabas
Dave Weckl – perkusja

CENY BILETÓW
Sektor 1 – 229zl, Sektor 2 - 189zł, Sektor 3 – 159zł, Sektor 4 – 129zł
Punkty sprzedaży: CIKIT – Zamek, Salony Empik, w internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl

Partner Główny - Miasto Szczecin
Sponsor – Deutsche Bank
Partnerzy: Filharmonia w Szczecinie, K4 -szczeciński loft kultury,  Hotel Radisson, Follow Me
Więcej informacji na www.szczecinmusicfest.pl

 

SG

aktualizowano: 2018-06-26 12:22
Wszystkich rekordów: