Po godzinach

Po godzinach 2019-02-26

Szczecin Music Fest 2019: Nouvelle Vague, Morcheeba, Lisa Gerrard, Nubya Garcia...

Koncerty niezwykłych artystów złożą się na tegoroczną edycję szczecińskiego cyklu, który co roku przyciąga muzyków ze wszystkich stron świata.

Nouvelle Vague /fot.: Roda Maurice / mat. Koncerty.com / Nouvelle Vague /fot.: Roda Maurice / mat. Koncerty.com /

Dotychczas ogłoszony program Szczecin Music Fest 2019 wygląda następująco:

Morcheeba
9 maja, godz. 20.00
Szczecin, Filharmonia
Kup bilety na bilety.fm>>

Morcheeba to jedna z największych legend brytyjskiego trip hopu, są wymieniani jednym tchem obok Massive Attack i Portishead. Zespół powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i wydał dotychczas dziewięć studyjnych albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Są twórcami wielu hitów, m.in. tak znanych utworów jak: „The Sea”, „Otherwise”, „Trigger Hippie”czy „Rome Wasn’t Built In A Day”.

Głównymi postaciami Morcheeby są charyzmatyczna wokalistka Skye oraz Ross Godfrey, założyciele grupy. Ich muzyczne drogi miały różne etapy, m.in. rozeszły się na kilka lat, a Skye w tym czasie rozwijała karierę solową. Ostatnia płyta grupy to bardzo wysoko oceniony album „Blaze Away” (premiera 1 czerwca 2018). Płyta zadziwia świeżością i zręcznością, a Skye i Ross jak zwykle fenomenalnie poruszają się pomiędzy muzycznymi gatunkami. Po ponad dwóch dekadach na scenie Morcheeba wciąż znajduje nowych fanów ceniących muzykę bez schematów i stylistycznych ograniczeń. „Blaze Away” emanuje artystyczną wolnością i niezwykłą swobodą. Płytę uświetniają znakomici goście, m.in.: Roots Manuva, Benjamin Biolay, Amanda Zamolo.
Nubya Garcia z zespołem
18 maja 2019, godz. 20.00
Szczecin, Stara Rzeźnia
Kup bilety na bilety.fm>>

Nowa brytyjska scena jazzowa to w ostatnich latach najbardziej ożywczy nurt współczesnego jazzu. To właśnie dzięki niej powrócił duch Johna Coltrane’a i Pharoaha Sandersa, afrykańskich korzeni, duchowości i stylistycznej otwartości. Nubya Garcia to jedno z najważniejszych nazwisk tej sceny, obok m.in. Ezra Collective, Alfa Mist czy saksofonisty Shabaki Hutchingsa (Sons of Kemet).

Artystka jest zdobywczynią prestiżowej nagrody „Breakthrough Act of the Year” przyznawanej przez legendarną londyńską stację Jazz FM. Jej album „Nubya’s 5ive” (Jazz Re:freshed) choć ukazał się niespełna dwa lata temu to obrósł już legendą i jest jedną z najbardziej pożądanych płyt jazzowych na świecie. Jej nakład został wyprzedany w kilka tygodni, podobnie jak reedycja, która ukazała się w odpowiedzi na wielkie zapotrzebowanie rynku. Artystka ma ponadto na koncie EP-kę „When We Are”. Usłyszeć ją też można na specjalnym wydawnictwie „We Out Here” nagranym przez reprezentantów nowej jazzowej sceny brytyjskiej. Oprócz prowadzenia własnego zespołu Nubya wspiera swoim udziałem zespoły Nerija, Maisha i grupę Joe Armon-Jonesa. Artystka związana jest ze środowiskiem skupionym wokół Brownswood Records i Gillesa Petersona, jednego z najsłynniejszych dziennikarzy muzycznych i promotorów jazzu na świecie.


Lisa Gerrard & The Mystery of The Bulgarian Voices
12 czerwca, godz. 20.00
Szczecin, Filharmonia
Kup bilety na bilety.fm>>

Legendarny bułgarski chór The Mystery of the Bulgarian Voices wraz ze współzałożycielką Dead Can Dance Lisą Gerrard wystąpią w szczecińskiej Filharmonii. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie - Bułgarki łączą siły z artystką, która wywarła ogromny wpływ na scenę niezależną. Na muzyce Dead Can Dance wychowało się całe pokolenie wrażliwej publiczności. Projekt „BooCheeMish” bazuje na połączeniu unikalnych wokali Lisy Gerrard, Bułgarek i SkilleRa, mistrza świata w beatboxingu.

Nouvelle Vague
17 czerwca, godz. 20.00
Szczecin, Filharmonia
Kup bilety na bilety.fm>>

25 lutego organizatorzy, Koncerty.com zapowiedzieli kolejną gwiazdę. To Nouvelle Vague - francuski kolektyw muzyczny, który w roku 2003 założyli producenci Marc Collin i Olivier Libaux. Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Ich twórczość to przede wszystkim covery, ale ich dobór i wyjątkowy sposób podania wyróżniają zespół od początku kariery. W 2019 roku zespół celebruje swoje 15 urodziny. Podczas europejskiej trasy koncertowej zobaczymy wspaniałe wokalistki - Mélanie Pain oraz Élodie Frege, które od lat współtworzą niezapomniany klimat Nouvelle Vague.

Więcej informacji na:

www.szczecinmusicfest.pl
www.facebook.com/koncertycom

Szczecinbiznes.pl jest partnerem medialnym Szczecin Musiec Fest

SG

 

Partner cyklu Po godzinach:

 

aktualizowano: 2019-04-03 08:53
Wszystkich rekordów: