Po godzinach

Po godzinach 2018-02-08

Spotkanie z Katarzyną Wolnik-Sayną

O życiu na morzu, swoich bohaterach i reporterskiej kuchni autorka książki „Przez morze bez kapci” opowie podczas spotkania w CKE Stara Rzeźnia.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 w niedzielę 11 lutego.
 
Katarzyn Wolnik-Sayna to dziennikarka radiowa. Jej książka „Przez morze bez kapci” nazywana bywa „książką kucharsko-żeglarską”. Dlaczego? Dowiedzieć się można z noty wydawnictwa SOL, którego nakładem się ukazała:
 
„Kucharska, bo pokazuje proces powstawania reportażu od kuchni. Żeglarska, bo można posłuchać łopotu żagli, komend pokładowych i szumu morza. Nie ma w niej przepisów na reportaż, ale są emocje i wspomnienia. Okruchy morskiego życia ludzi, dla których morze jest droższe od lądu. Reportaż dźwiękowy niesie ze sobą cały ładunek emocji, dynamikę wypowiedzi, dźwięk i ciszę, pełniącą rolę niebagatelną. Te dźwięki zarejestrowane na taśmie autorka postanowiła opisać w sposób dotychczas nie praktykowany. Dodaje do nich własne wspomnienia, refleksje i emocje. Dzięki temu zabiegowi słuchając, możemy poczuć się jak na morzu. Czytając możemy wcielić się w rolę reportera radiowego. Morze jest soczewką skupiająca i uwypuklająca nasze zalety i wady. To tu trzeba podejmować błyskawicznie najważniejsze decyzje, tu okazuje się ile jesteśmy warci. Słuchając i czytając te morskie opowieści, możemy albo zazdrościć ich bohaterom i autorce, albo wstać i… ruszyć w swój rejs życia”.
 
 
Na spotkanie z autorką wstęp wolny.
 
 
 

 

 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm

 

aktualizowano: 2018-02-08 11:15
Wszystkich rekordów: