Po godzinach

Po godzinach 2017-11-30

Spotkanie z Aleksandrem Dobą

„Doba na Oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” to książka o wyprawach słynnego polskiego kajakarza. Z jej bohaterem Aleksandrem Dobą spotkać się można 3 grudnia w CKE Stara Rzeźnia.
Aleksander Doba /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia / Aleksander Doba /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia /
„3 września w Bretanii, w północno-zachodnim zakątku Francji w miejscowości Le Conquet zakończyłem Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową między kontynentami Ameryki Północnej a Europy. To była moja najtrudniejsza wyprawa oceaniczna. Przeżyłem podczas niej pięć sztormów. Najsilniejszy, trwający ponad dwie doby z siłą wiatru do 10 stopni w skali Beauforta i falami do 10 metrów wysokości” – czytamy we wstępie do książki, która będzie promowana podczas kolejnego spotkania z najsłynniejszym polskim podróżnikiem w Starej Rzeźni”.
 
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa DrugaNoga. Jej autorami są Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk (ilustracje). Wydawnictwo zapowiada ją jako propozycję dla dzieci w wieku 6+.
 
O książce, ale i o swoich przygodach podczas fascynujących wypraw, Aleksander Doba opowie 3 grudnia o godz. 14 w CKE Stara Rzeźnia przy ul. T. Wendy 14 na szczecińskiej Łasztowni. 
 
Wstęp wolny.
 
 
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
 
zm

 

aktualizowano: 2017-11-30 05:34
Wszystkich rekordów: