Po godzinach

Po godzinach 2018-02-06

Spotkanie autorskie z Jackiem Trojanowskim

Z autorem tomiku poetyckiego „Tym, co na lądzie" porozmawiać będzie można w CKE Stara Rzeźnia.
 /fot.: Mat. Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /
Jacek Trojanowski to emerytowany kapitan, doktor habilitowany nauk technicznych, absolwent pierwszego rocznika Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Były pracownik Akademii Morskiej w Szczecinie. 
 
Jak sam mówi o sobie: „urodził się bardzo dawno jako marynarzyk i nikt nie miał wątpliwości, że w przyszłości także nim będzie… Do nauki nie garnął się w młodości i to pozostaje w sprzeczności ze stanem dzisiejszym. Potrafi pisać w kilku językach...”. W tomie „Tym, co na lądzie” zebrał wiersze „często smutne, nostalgiczne, ale też refleksyjne”. 
 
Jak zapowiadają organizatorzy spotkania w CKE Stara Rzeźnia, w konwencji żartu opowie o sprawach poważnych. Kapitan Trojanowski od wielu lat zmaga się z chorobą nowotworową. Opowie także o tej walce. 
 
„Niezwykłe spotkanie ze zwykłym człowiekiem, po którym nie widać jego walki o życie. Od wielu lat walczący z nowotworem złośliwym, opowie o tym, czego nie dowiesz się od innych chorych na raka, ani od lekarzy. Odpowie na każde pytanie tego dotyczące w sposób lekki, przystępny bez dramatyzmu… Jego opowiadania niosą nadzieję chorym… Można wygrać. Jest tego przykładem…” - zapowiadają organizatorzy.
 
Spotkanie z kpt. Jackiem Trojanowskim rozpocznie się 8 lutego o godzinie 18.00
     
 
 
 
 
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm
aktualizowano: 2018-02-06 11:39
Wszystkich rekordów: