Po godzinach

Po godzinach 2017-05-26

Spektakl poetycko-muzyczny „Na ulicy Mandelsztama”

Anna Cieślak, Bronisław Cieślak i Ryszard Leoszewski wystąpią w spektaklu opartym na wierszach Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej, na który 4 czerwca zaprasza CKE Stara Rzeźnia.
W spektaklu wystąpią Bronisłąw Cieślak, Anna Cieślak i Ryszard Leoszewski /fot.: Mat. Stara Rzeźnia / W spektaklu wystąpią Bronisłąw Cieślak, Anna Cieślak i Ryszard Leoszewski /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /
Spektakl poetycko-muzyczny „Na ulicy Mandelsztama” „to opowieść o spotkaniu dwojga wspaniałych, szlachetnych i wrażliwych ludzi, których połączyły dramatyczne losy w totalitarnym systemie. Autorzy spektaklu szukają w poezji Achmatowej i Mandelsztama nie tyle cierpienia, choć i ono dało o sobie znać, co jasnej strony ludzkiej duszy, iskierek prawdziwego człowieczeństwa. Niewątpliwym skarbem w tamtym nieludzkim świecie były bowiem okruchy szlachetności, myśli pogodne i jasne, wiara w czystość intencji, szacunek i bliskość drugiej osoby – zwyczajna prawda i uczciwość” - piszą organizatorzy.
 
Spektakl rozpocznie się 4 czerwca o godz. 18.
 
Wcześniej, o godz. 16, odbędzie się spotkanie z Bronisławem Cieślakiem, aktorem znanym m. in. z roli porucznika Borewicza w serialu „07 zgłoś się”.
 
Bilety do nabycia w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni. 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:
 
 
 
redata
 
aktualizowano: 2017-05-26 08:45
Wszystkich rekordów:

Społeczność