Po godzinach

Po godzinach 2017-07-26

Rowerem na Ural. Spotkanie z autorką „Połowinki...”

Spotkanie z podróżniczką Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki” odbędzie się 3 sierpnia w CKE Stara Rzeźnia.
Okładka najnowszej książki Agnieszki Martinki /fot.: Mat. Stara Rzeźnia / Okładka najnowszej książki Agnieszki Martinki /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /
Agnieszka Martinka z wykształcenia geolożka, z zamiłowania jest podróżniczką i fotografem. Zdobywczyni Kilimandżaro. Rowerem przejechała m. in. Kenię, Tanzanię, Ugandę. Jej wcześniejsza książka „Szybsza niż lew” to zapis afrykańskich doświadczeń. 
 
Za podróż rowerem na Ural została wyróżniona w konkursie Kolosy 2006 oraz nagrodzona tytułem Podróżnika Roku w konkursie magazynu turystycznego „Podróże”.
 
„Za rowerową wyprawę z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania ojca, zorganizowaną w 60. rocznicę jego szczęśliwego powrotu. Poruszająca pielgrzymka córki – w głąb Rosji i ludzkich serc…” - uzasadniali wyróżnienie organizatorzy Kolosów 2006. 
 
3 sierpnia w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, przy ulicy Tadeusza Wendy 14 w Szczecinie Agnieszka Martinka opowie o rowerowej wyprawie z Lublina do Połowinki na Uralu. Przestawi także prezentację multimedialną. 
 
Początek spotkania - godz. 17. Wstęp wolny.
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
ata
aktualizowano: 2017-07-26 14:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność