Po godzinach

Po godzinach 2017-10-04

Recital Janusza Radka w Starej Rzeźni

Janusz Radek powraca do Starej Rzeźni z nowym repertuarem. W programie „Kim Ty jesteś dla mnie" artysta zaśpiewa swoje utwory do wierszy Haliny Poświatowskiej.
 /fot.: Mat. Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /
Koncert odbędzie się 20 października o godz. 19.
 
Jak podkreślają organizatorzy „po raz pierwszy wiersze Poświatowskiej pojawiły się na płycie i koncertach Janusza Radka w 2007 roku. To był debiut autorski artysty, wsparty w wersji tekstowej kilkoma wierszami Poświatowskiej, a w muzycznej – niezwykłymi aranżacjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka Kiedy U... Kochanie do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Janusza Radka. 
 
Projekt Poświatowska/Radek powstał w 2015 roku jako program koncertowy, który swoją premierę miał na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej. Od tego czasu Janusz Radek zagrał blisko 30 bardzo dobrze przyjętych koncertów z tym materiałem. W związku z obchodami 50. rocznicy śmierci Haliny Poświatowskiej, artysta przygotował studyjny materiał, będący odzwierciedleniem programu koncertowego.
 
Koncerty promujące album będą miały dodatkową oprawę wizualną, która tożsama jest z oprawą graficzną płyty (…) Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowych aranżacjach. Wokalista wziął na warsztat, nie tylko pełne namiętności utwory, ale także wiersze filozoficzne...”
 
 
- Poza nowymi utworami w recitalu można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: Kiedy U...Kochanie, Sheila, Czekam Wytrwale, czy Dobro. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne, ale nastrojowe brzmienia. Wokalista podczas koncertu gra na instrumentach klawiszowych, wspomaga go znany m. in.: z zespołu Pudelsi, pianista młodego pokolenia Adam Drzewiecki – wyjaśnia Patryk Walczak z CKE Stara Rzeźnia.
 
Bilety na koncert Janusza Radka dostępne są w Kubryku Literackim. 
 
 
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
redzm
 
aktualizowano: 2017-10-04 15:05
Wszystkich rekordów:

Społeczność