Informacje

Informacje 2017-09-15

Pięć firm z nagrodą prezydenta Szczecina

Spółki: Piekarnia S.C. Ewa i Andrzej Reczyńscy, Pixel Legend, Autocomp Management, Calbud i Fast Terminals wezmą udział w przyszłorocznej kampanii promocyjnej Invest in Szczecin. Są laureatami tegorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina.
Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta Szczecina 2017 /fot.: Mat.UM szczecin.eu / Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta Szczecina 2017 /fot.: Mat.UM szczecin.eu /
Kandydatów do nagrody nominowało pięć zespołów branżowych (ds. budowlanych i rozwoju przestrzennego, ds. usług nowoczesnych, gospodarki morskiej i logistyki, ds. innowacji i badań oraz ds. handlu i rzemiosła) Rady Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina, która ma funkcję opiniotwórczą i doradczą w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym miasta. Rada od tego roku istnieje w nowej formule – wyjaśnia Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta. - Każdy z zespołów branżowych wskazał przedsiębiorstwa wyróżniające się w poszczególnej branży gospodarczej w danym roku kalendarzowym, przedstawiając rekomendację danej firmy oraz swoje uzasadnienie wyboru. 
 
W kategorii handel i rzemiosło  nominowane były firmy: C.H.U. Manhattan, Berlin Döner Kebap oraz Piekarnia S.C. Ewa i Andrzej Reczyńscy.
Zwyciężyli Reczyńscy „Za wykorzystywanie i propagowanie tradycyjnych metod produkcji pieczywa. Dzięki wykorzystywaniu starych, zdrowych metod pieczenia, przekazują następnym pokoleniom prawdziwy smak polskiego chleba”. 
 
W kategorii usług nowoczesnych nominowano Pixel Legend, Wspieram.to i Global Logic.
 
Nagroda  została przyznana firmie Pixel Legend Sp. z o.o. „Za wdrożenie na rynek Emb3d wykorzystującego technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości i umożliwiającego architektom, deweloperom osadzanie i wizualizację projektów w rzeczywistych miejscach”. 
 
Spółki Aerobits, Aply, Autocomp Management, 3Shape i Marine Technology nominowane były do nagrody w kategorii innowacji i badań. 
Zwyciężyła Autocomp Management Sp. z o.o.
„Autocomp Management Sp. z o.o. jako jedyna firma na krajowym rynku produkuje symulatory przeznaczone dla przeróżnych branż – od wojska przez transport po szkolnictwo wyższe. Spółkę założyła 25 lat temu grupa pracowników naukowych Politechniki Szczecińskiej specjalizujących się w automatyce. Autocomp Management Sp. z o.o. posiada także status Centrum Badawczo-Rozwojowego, w ramach którego prowadzi prace badawcze, tworzy i wdraża rozwiązania softwarowe, czy sprzętowe dla uczelni wyższych oraz innych instytucji zainteresowanych programami badawczymi” - brzmi uzasadnienie. 
 
Firmy Dedeco, Calbud, Ciroko i SGI nominowane były do nagrody w kategorii usług budowlanych i rozwoju przestrzennego. 
Nagroda została przyznana firmie Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o.
 
"Firma szczecińska z wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym krajowym i zagranicznym, ambasador Szczecina. Zaangażowana w działania pozabiznesowe: społeczne, kulturalne i sportowe, ceniona jako partner w biznesie i przez klientów jako developer. Spółka posiada jasny kurs na jakość robót budowlanych, a także dba o przestrzeń publiczną, reprezentuje wysoki poziom architektury swoich realizacji" - uzasadniła kapituła konkursowa.
 
Spółka Fast Terminals zwyciężyła w kategorii spółek gospodarki morskiej i logistyki.Nominowana była także spółka Unibaltic.
"Rzetelny, sprawny organizacyjnie terminal przeładunkowy w porcie. Firma od 1992 roku zorganizowała i obsługuje regularne połączenia żeglugowe z portami Anglii i Irlandii Północnej. W tym roku oddała do użytku nowoczesny, w pełni zautomatyzowany terminal przeładunkowy dla ładunków masowych. Wartość inwestycji (w całości środki własne) przekracza kwotę 3 mln euro" - tak kapituła uzasadniła wybór Fast Terminals..
 
Prócz statuetki zwycięskie firmy otrzymały możliwość udziału w kampanii promującej markę Invest in Szczecin w 2018 r. - działania promocyjne i reklamowe w kampanii o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.
redzm
aktualizowano: 2017-09-25 06:57
Wszystkich rekordów:

Społeczność