Po godzinach

Po godzinach 2017-01-15

Od legend z grodu Gryfa po piosenki z Krakowa

W programie najbliższych dni w Starej Rzeźni jest aż sześć wydarzeń, takich jak warsztaty, spotkania autorskie czy koncert.

Wydarzenia w CKE Stara Rzeźnia odbywają się tuż za rogiem /fot.: ak / Wydarzenia w CKE Stara Rzeźnia odbywają się tuż za rogiem /fot.: ak /
Medycyna etniczna i współczesna, chciany romans?: spotkanie z prof. Jackiem Rudnickim
 
Data: 16 stycznia, w godz. 19:30-22:03
Sala: Iluzjon
Bilety: Wstęp wolny
 
Współczesna medycyna z jednej strony rozwija się dzięki nowoczesnym technologiom, a z drugiej – czerpie cały czas z doświadczeń medycyny etnicznej i możliwości, jakie oferuje natura. Medycyna współczesna przedłuża ludzkie życie, etniczna umożliwia poprawę jego jakości poprzez kontakt z pięknem natury. Takich związków jest wiele. Dyskutować o nich będą dr Małgorzata Szkup i prof. Jacek Rudnicki.
 
Spotkanie, jak zawsze, urozmaici występ Jacka Rudnickiego, który zaśpiewa o pięknie natury pojezierza zachodniopomorskiego i futurystyczna kompozycja Escape Fly End.
 
Legendy z grodu Gryfa: warsztaty historyczne dla uczniów
 
Data: 16 stycznia, w godz. 9:00-13:00
Sala: Sala Iluzjon, Kubryk Literacki
Bilety: 20 zł – dla zorganizowanych grup klas szkolnych
 
„Legendy z grodu Gryfa” to warsztaty, które mają zapoznać uczniów z legendami, baśniami i postaciami, które związane są ze Szczecinem i Pomorzem Zachodnim. Będzie także mowa o najciekawszych wydarzeniach z historii Szczecina.
 
Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych.
 
Warsztaty: Jak skutecznie negocjować po angielsku
 
Data: 17 stycznia, godz. 17:30-20:30
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: 20zł (dostępne w Kubryku Literackim) oraz na stronie internetowej https://495619-1.evenea.pl/
 
„Jak skutecznie negocjować po angielsku” to program szkoleniowy, który rozwija umiejętności skutecznej komunikacji w środowisku biznesowym. 
 
Warsztaty będą obejmować takie formy pracy jak: ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, mini wykład oraz symulacje negocjacji.
 

Partner cyklu Po godzinach:
 
Spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem – autorem albumu „Szczecin, którego nie ma”
 
Data: 20. stycznia, godz. 17:00
Sala: sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
 
Żadne inne miasto w Polsce nie zmieniło tak swojego oblicza w ciągu ostatnich stu lat, jak Szczecin. Miasto zmieniły dzieje historii. Dynamicznie rozwijający się przedwojenny Stettin zachwycał wielkością, monumentalnością budowli, rozmachem inwestycji. Tamtego miasta już nie ma. Alianckie naloty zniszczyły Stare Miasto i zakłady przemysłowe. Stocznia Vulcan, w której powstawały czterokominowe transatlantyki, czy fabryka Stoewera produkująca nowoczesne samochody zachowały się jedynie na starych fotografiach. Zniknęły dawne mosty, pomniki, wieże widokowe w parkach, restauracje, w których kwitło bujne życie towarzyskie. Nie ma już śladu po słynnych w całych Niemczech domach towarowych należących do Rudolfa Karstadta czy braci Horst. Także czasy późniejsze przyniosły zmiany. W 1981 roku w płomieniach ognia zniknęła słynna "Kaskada", a w XXI wieku rozebrany został "Grzybek" , czyli popularne miejsce spotkań szczecinian. Roman Czejarek pokazuje te i inne miejsca miasta, którego już nie ma w fotografiach zebranych w album „Szczecin, którego nie ma”.
 
Roman Czejarek jest dziennikarzem, radiowcem, pisarzem oraz pasjonatem fotografii.
 
Spotkanie autorskie z Kamilą Denis – autorką książki „Nieukarani”
 
Data: 22 stycznia, godz. 16:00
Sala: Kubryk Literacki
Bilety: wstęp wolny
 
„W niewielkim mieście dochodzi do morderstwa młodej bizneswoman i okaleczenia córki przewodniczącego Rady Miasta. Obie kobiety zostają pozbawione skóry. Podczas gdy wydział kryminalny powiatowej jednostki działa pod odgórnymi naciskami i presją czasu, podkomisarz Jan Berent wraca do sprawy sprzed trzydziestu lat, którą prowadził jego ojciec. Czy to możliwe, że po takim czasie ponownie pojawił się Garbarz, jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców? A może właśnie doczekał się następcy? Rozwiązanie śledztwa przyniesie coś więcej niż poznanie nazwiska sprawcy. Podkomisarz będzie musiał dokonać moralnego wyboru i odpowiedzieć na pytanie – gdzie leży granica między zemstą a sprawiedliwością?” – to opis książki „Nieukarani”, o której tworzeniu opowie autorka – Kamila Denis.
 
Piwnica pod Baranami – Agata Ślazyk
 
Data: 22 stycznia, godz. 19:00
Sala: sala Iluzjon
Bilety: 40 zł (dostępne w Kubryku Literackim)
 
Podczas ponad godzinnego koncertu będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty artystki pt. „Nie daj się zjeść”., utwory dobrze znane ze sceny Piwnicy Pod Baranami oraz piosenki, które ukażą się na kolejnej płycie Agaty Ślazyk. Będą więc zarówno dynamiczne rockowe kompozycje, jak i liryczne ballady, autoironia i niemal protest songi bez cienia aktorstwa.
 
Na scenie artystce będzie towarzyszył Tomasz Kmiecik – pianista i kompozytor Piwnicy Pod Baranami, twórca muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych.
_________
Wszystkie wydarzenia odbywają się w
CKE Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14
ak
aktualizowano: 2017-01-15 18:41
Wszystkich rekordów:

Społeczność