Po godzinach

Po godzinach 2018-01-31

Nowa wystawa w Galerii Szczecińskiej

Najnowsze prace szczecińskiego artysty Romualda Górczewskiego zobaczyć będzie można w CKE Stara Rzeźnia.
 /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia /
Wernisaż pierwszej w tym roku wystawy w Galerii Szczecińskiej w Starej Rzeźni już 5 lutego o godz. 18.00. 
 
Romuald Górczewski, szczeciński artysta na co dzień zajmujący się oprawą, konserwacją i renowacją dzieł sztuki, specjalizuje się w akwarelach. Sztuką interesuje się od czasów licealnych, ale do regularnego tworzenia powrócił w 2010 roku. 
 
- Bardzo lubię pastele, tym niemniej będę też pracował akwarelami, rozwijał malarstwo olejne, doskonalił technikę akrylową. To ogromny obszar środków i możliwości twórczych realizacji – zapowiada artysta.
 
Na wystawie w CKE Stara Rzeźnia pokaże najnowsze prace.
 
- Akwarele zwykle kojarzymy z barwnymi pejzażami, bukietami kwiatów, martwymi naturami. W moim malarstwie od tych tradycji odszedłem, akwarelami buduję obrazy abstrakcyjne. Oczywiście wykorzystuję charakterystyczne cechy tego medium – rozlewność, miękkie, delikatne przejścia, zmienność tonu, ale też twardo i mocno kontrastuję barwy i kształty. Obrazy często powstają wprost na papierze. Są rejestracją tkwiącego w umyśle pomysłu bądź poprzedzone są drobną ołówkową notatką. Są to prace z dość wyraźnym czasami przekazem, ale i takie, gdzie dominującą rolę pełnią środki czysto malarskie. To twórczość emocjonalna, żywa, swobodna, bez zahamowań, naturalna, a przez to prawdziwa -  mówi Romuald Górczewski. 
 
Do CKE Stara Rzeźnia wraca. Ubiegłoroczna jego wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Tegoroczną w tym miejscu oglądać będzie można do 2 marca. 
 
Wstęp na wernisaż bezpłatny.
 
 

 

 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm 

 

aktualizowano: 2018-01-31 06:56
Wszystkich rekordów: