Po godzinach

Po godzinach 2019-06-06

Niezwykłe koncertowe lato ze Szczecin Music Fest

Lisa Gerrard & The Mystery of The Bulgarian Voices, Nouvelle Vague i Bobby Mcferrin & Gimme 5 wystapią  w czerwcu i lipcu w Szczecinie. tych koncertów nie można przegapić!

Bobby McFerrin /fot.: mat. Koncerty.com / Bobby McFerrin /fot.: mat. Koncerty.com /

Lisa Gerrard & The Mystery of The Bulgarian Voices
12 czerwca, godz. 20.00
Szczecin, Filharmonia
Kup bilety na bilety.fm>>

Legendarny bułgarski chór The Mystery of the Bulgarian Voices wraz ze współzałożycielką Dead Can Dance Lisą Gerrard wystąpią w szczecińskiej Filharmonii. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie - Bułgarki łączą siły z artystką, która wywarła ogromny wpływ na scenę niezależną. Na muzyce Dead Can Dance wychowało się całe pokolenie wrażliwej publiczności. Projekt „BooCheeMish” bazuje na połączeniu unikalnych wokali Lisy Gerrard, Bułgarek i SkilleRa, mistrza świata w beatboxingu.


Nouvelle Vague
17 czerwca, godz. 20.00
Szczecin, Filharmonia
Kup bilety na bilety.fm>>

25 lutego organizatorzy, Koncerty.com zapowiedzieli kolejną gwiazdę. To Nouvelle Vague - francuski kolektyw muzyczny, który w roku 2003 założyli producenci Marc Collin i Olivier Libaux. Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Ich twórczość to przede wszystkim covery, ale ich dobór i wyjątkowy sposób podania wyróżniają zespół od początku kariery. W 2019 roku zespół celebruje swoje 15 urodziny. Podczas europejskiej trasy koncertowej zobaczymy wspaniałe wokalistki - Mélanie Pain oraz Élodie Frege, które od lat współtworzą niezapomniany klimat Nouvelle Vague.


Bobby Mcferrin & Gimme 5: Circlesongs
4 lipca 2019, godz. 20.00
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bobby McFerrin przyjedzie do Szczecina z nowym, innowatorskim przedsięwzięciem „Gimme 5”.

Autor najbardziej pozytywnej piosenki w muzyce rozrywkowej („Don’t Worry, Be Happy”), wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym projektem „Gimme 5”. Bobby wraz z czwórką znakomitych muzyków: Joey Blake, Judi Vinar, Rhiannon i David Worm, najpierw stworzy na żywo utwory zwane „Circlesongs”, a następnie podda je od razu żywej interpretacji. Jeden z pierwszych koncertów grupy, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę muzycznym objawieniem.

Zdobywca 10 nagród Grammy i jeden z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych, przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasad przyjętych w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem. Publiczność zostanie zaproszona przez artystów do współtworzenia koncertu a capella: gwizdania, tupania, mruczenia, klaskania, naśladowania echa, wyprawiania niezwerbalizowanych modłów, słowem: wydawania z siebie wyzwalających wolną duszę dźwięków. To, na czym od lat zależy McFerrinowi to dzielenie się ze słuchaczami niesamowitym poczuciem wolności, jakie daje śpiew i występowanie na żywo.  Wspólne przeżywanie muzyki, kreowanie porozumienia bez słów, wymiana pozytywnej energii to rzeczy, które marzą się McFerrinowi, gdy spotykamy go na scenie.

Bobby McFerrin w swojej karierze sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami-ikonami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego jedynego w swoim rodzaju ambasadora muzyki.

Więcej informacji na:

www.szczecinmusicfest.pl
www.facebook.com/koncertycom

Szczecinbiznes.pl jest partnerem medialnym Szczecin Musiec Fest

SG

 

Partner cyklu Po godzinach:

 

aktualizowano: 2019-06-14 22:09
Wszystkich rekordów:

Społeczność