Po godzinach 2018-02-16

„Mr. Gaga”. Pozytywne kino na Łasztowni

Kolejny film w ramach cyklu Feel Good - Pokazy Filmów Pozytywnych zobaczyć będzie można w CKE Stara Rzeźnia już w środę 21 lutego.
 /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia /
- Tym razem zaprezentowany zostanie film "Mr. Gaga" opowiadający fascynującą i niezwykle piękną wizualnie historię izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca – GaGa – zapowiada Michał Chaszkowski – Jakubów ze stowarzyszenia „In tracu”, organizator przeglądu. - Film był jednym z największych niekomercyjnych sukcesów kinowych ostatnich lat. To historia pasji i pokonywania trudności w drodze do realizacji marzeń. 
 
Seans rozpocznie się 21 lutego o godz. 18.
 
Opis filmu: „Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. W końcu powrót do Izraela. Ale "Mr Gaga" to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film dosłownie porywa.
"MR. GAGA"
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael
Rok produkcji: 2015
Reżyseria: Tomer Heymann
Czas trwania: 100 minut
Ograniczenia wiekowe: brak”
 
Bilety w cenie 10 złotych dostępne są w Kubryku Literackim oraz w Internecie. 
 
 

 

 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm
 
aktualizowano: 2018-02-16 07:44
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: