Po godzinach

Po godzinach 2017-09-07

Mocna jubileuszowa edycja Pekao Szczecin Open

Francuz Richard Gasquet będzie gwiazdą tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open. - 25-lecie świętować będziemy okazale, ponieważ szykuje nam się jedna z najmocniejszych obsad w historii imprezy – mówi Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju.
Krzysztof Bobala, Agnieszka Nykiel-Bobala, Krzysztof Soska, Jan Kozłowski i Katarzyna Koroch /fot.: Andrzej Szkocki, mat organizatorów / Krzysztof Bobala, Agnieszka Nykiel-Bobala, Krzysztof Soska, Jan Kozłowski i Katarzyna Koroch /fot.: Andrzej Szkocki, mat organizatorów /
Pekao Szczecin Open to najstarszy i największy turniej tenisistów w Polsce. Zaczyna się już 11 września i potrwa do 17 września. Wcześniej - w dniach 9-10 września - odbędzie się turniej eliminacyjny.
 
Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja imprezy, dziennikarze dowiedzieć się mogli podczas konferencji prasowych w siedzibie Banku Pekao S.A. w Warszawie oraz w Hotelu Novotel Szczecin Centrum.
 
Wówczas wiadomo było, że jedną z „dzikich kart” do turnieju głównego otrzymał Argentyńczyk Horacio Zeballos, a druga powędrowała w ręce szczecińskiego tenisisty Adriana Andrzejczuka. Do kogo trafią kolejne? M. in. do aktualnego mistrza Polski. 
 
Trzy dzikie karty do turniejowych eliminacji trafią do lokalnych zawodników z Akademii Tenisowej Promasters i Szczecińskiego Klubu Tenisowego. 
 
W deblu otrzymają je Adrian Andrzejczuk z Ukraińcem Artemem Smirnowem, Hiszpan Marc Fornel-Mestres z Filipem Ambrożym oraz Grzegorz Panfil z wybranym przez siebie partnerem.
 
W czwartek 7 września Maciej Żmudzki z biura prasowego turnieju potwierdził: - Do Szczecina przyjedzie Francuz Richard Gasquet.
 
– Jesteśmy dumni, że od 25 lat wspieramy turniej i możemy być jego częścią. Cieszy nas również to, że na naszych oczach rozpoczynają się kolejne kariery tenisowe. Mówię tu oczywiście o programie „Droga do Pekao Szczecin Open”, który sprawia, że kilkadziesiąt bardzo młodych osób dostaje od Banku Pekao S.A. szansę na wspaniałą tenisową przygodę – mówi Katarzyna Koroch, dyrektor Regionu Zachodniego Banku Pekao S.A.
 
Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecin, czyli drugiego sponsora tytularnego naszego turnieju, podkreśla: – Turniej z roku na rok podnosi poprzeczkę, a wszystkie działania z nim związane są zorganizowane po prostu perfekcyjnie. 
 
W szczecińskiej konferencji prasowej uczestniczył także Jan Kozłowski, właściciel firmy Lexus Szczecin, sponsora głównego szczecińskiego challengera. 
 
Dziennikarze obejrzeli otwarty właśnie w Hotelu Novotel Szczecin Centrum specjalny pokój tenisowy dla gości, udekorowany m. in. turniejowymi zdjęciami i rakietami. Ma być dostępny nie tylko na czas Pekao Szczecin Open, ale przez cały rok.
  
redzm
aktualizowano: 2017-09-07 11:38
Wszystkich rekordów:

Społeczność