Po godzinach

Po godzinach 2018-02-15

Lego Education. Nowe warsztaty dla dzieci

Firma Robotec organizuje na Łasztowni warsztaty dla dzieci. Na pierwsze już w sobotę 17 lutego wstęp wolny. Będą klocki i programowanie, dużo zabawy, ale i nauki.

 /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia /
Zajęcia odbywać się będą co sobotę o godz. 11 i będą trwały 60 min. Na warsztatach wykorzystywane będą klocki Lego Education m.in. WeDo, WeDo 2.0, MoreToMath, Machines and Mechanisms i inne. 
 
Start już w najbliższą sobotę, wstęp na pierwsze zajęcia jest bezpłatny. Obecność na nich nie zobowiązuje do uczestnictwa w kolejnych – zapowiadają organizatorzy.
 
 - Warsztaty składają się z czterech części: poznanie, budowa, programowanie oraz badanie. Na początku wprowadzamy dzieci w realia danego projektu - prezentujemy cel do osiągnięcia lub problem do rozwiązania. Pozwalamy dzieciom samodzielnie zrozumieć sens konstrukcji, którą będą wykonywać. Następnie dzieci według instrukcji budują z klocków Lego projekt, który na danych zajęciach omawiamy. W trakcie powstawania konstrukcji prowadzący zajęcia upewnia się, że każde dziecko rozumie mechanizmy wchodzące w skład projektu oraz wie, jak one działają – mówi Bartosz Tomaszewicz z firmy Robotec.  - Kolejnym etapem pracy jest programowanie konstrukcji. Klocki Lego Education WeDo oraz WeDo 2.0 zawierają elementy elektroniczne, które współpracują z wykorzystywanym na zajęciach laptopem lub tabletem. Dziecko samodzielnie programuje sposób, w jaki powyższe elementy są wykorzystane dla zapewnienia funkcjonowania projektu, dobierając odpowiednią moc silnika, czas jego działania lub włącznik z czujnikiem ruchu etc. Łącząc przewodowo lub bezprzewodowo swoją konstrukcję z tabletem czy laptopem nasi podopieczni sterują pracą urządzeń pisząc odpowiednie programy z wykorzystaniem aplikacji zapewnionych przez Lego – dodaje organizator sobotnich warsztatów. Okazuje się więc, że dzieci w wieku sześciu lub siedmiu lat potrafią programować! Jest to zdecydowanie więcej niż tylko gra i zabawa. To nauka, która może mieć wymierne efekty w przyszłości!
 
Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przy ul. T.Wendy 14 na Łasztowni.
 
 

 

 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm

 

aktualizowano: 2018-02-15 13:03
Wszystkich rekordów: