Po godzinach

Po godzinach 2017-09-28

Koncert zespołu Siostry Łotry

To będzie jedna z pierwszych okazji by w Szczecinie usłyszeć formację na żywo – zapowiadają organizatorzy. Koncert już 29 września w Starej Rzeźni.
 /fot.: Mat. Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. Stara Rzeźnia /
Siostry Łotry to Julia Kępisty, Maria Kępisty, Karol Gadzało oraz Wojciech Sobura. 
 
„Od wielu lat współpracujemy z różnymi muzykami. Zaczynałyśmy od gry w duecie, ale to było 6 lat temu. Później powstało Kępisty Quartet, które stało się rozpoznawalne na szczecińskiej scenie muzycznej. Później kilkakrotnie pojawiałyśmy się w rodzinnym mieście z triem kobiet - Uha Uha. Teraz przyszedł czas na Siostry Łotry, z którymi po raz pierwszy pokażemy się w Szczecinie. Jest nas dwa na dwa. Dwie na dwóch. Dwie siostry i dwóch, można rzec, łotrów. To, co tworzymy jest bardzo różnorodne muzycznie, ale wciąż jest to piosenka. Elementem spajającym to wszystko jest polski tekst: czasem bardzo poważny, czasem z przymrużeniem oka. Ale zawsze „o czymś”.Inspiracją do powstania tekstów często są tematy społeczne  - opowiadają siostry Kępisty w rozmowie z organizatorami koncertu. 
 
W muzyce eksperymentują, łączą brzmienia akustyczne i elektronikę. „Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, tubę, flet, skrzypce, wiolonczelę...”
 
Bilety (25 zł i 20 zł ulgowy) na koncert 29 września w CKE Stara Rzeźnia dostępne w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.
 
 
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
redzm
 
aktualizowano: 2017-09-28 07:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność