Po godzinach

Po godzinach 2018-03-01

Koncert Marka Dyjaka w Starej Rzeźni

Podczas trasy promującej ostatni album „Pierwszy śnieg” artysta wystąpi w Szczecinie.
 
 /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia / /fot.: Mat. CKE Stara Rzeźnia /
Koncert  już 3 marca o godz. 19.
 
„Pierwszy Śnieg” to album z piosenkami do tekstów Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza. 
 
„- Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po czterdziestce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec - mówi Marek Dyjak o nowej trasie koncertowej”.
 
Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.  Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka - Jerzy Małek” – czytamy w zapowiedzi pierwszej od lat regularnej trasy koncertowej artysty. 
 
 
 
Marek Dyjak, kompozytor i piosenkarz, skomponował m. in. muzykę do przedstawienia „Zbrodnia i Kara” w reżyserii Edwarda Żentary  oraz do „Mistrza i Małgorzaty” w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Ma na koncie dziesięć albumów, m. in.  „W samą porę”, „Jeszcze raz”, „Moje Fado”, „Kobiety”. Brał także udział w trasie koncertowej „Męskie Granie”.  
Bilety na koncert są do nabycia w Kubryku Literackim.
 
 

 

 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

redzm
 
aktualizowano: 2018-03-01 09:39
Wszystkich rekordów: