Po godzinach

Po godzinach 2018-11-22

Jego piosenki można usłyszeć w serialach Netflixa. 25 listopada zagra koncert w Starej Rzeźni

Daniel Spaleniak to muzyczna gwiazda młodego pokolenia, który wystąpił między innymi na popularnym festiwalu Opener. Młody artysta nagrał także kilka piosenek, które z sukcesem wykorzystywane są w zagranicznych serialach między innymi Netflixa. 25 listopada wokalista i muzyk zaprezentuje się w Starej Rzeźni. Bilety na występ artysty są jeszcze dostępne m.in. w Kubryku Literackim.

 /fot.: mat. CKE Stara Rzeźnia / /fot.: mat. CKE Stara Rzeźnia /

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

Partner cyklu Po godzinach:

Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle. 

- Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else” zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje m. in. w radiowej Trójce czy „Polityce” – cytują menadżera artysty organizatorzy koncertu w Starej rzeźni.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia serdecznie zaprasza na koncert Daniela Spaleniaka 25 listopada 2018 o godzinie 20:00.

SG

 

utworzono : 2018-11-22 19:52
Wszystkich rekordów: