Po godzinach

Po godzinach 2017-12-01

Gwiazdka nad Łasztownią

Będą koncerty, kiermasze, warsztaty świąteczne dla dzieci. Także kolędowanie. Znani szczecinianie będą czytać bajki. W niedzielę 3 grudnia CKE Stara Rzeźnia i Stowarzyszenie Progressum zapraszają na mikołajkowe świętowanie.
 /fot.: Mat.CKE Stara Rzeźnia / /fot.: Mat.CKE Stara Rzeźnia /
Niedziela 3 grudnia od rana do wieczora wypełniona będzie atrakcjami dla mieszkańców miasta. 
 
 - Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu zwiastującym nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia. 3 grudnia br. w Starej Rzeźni sprawimy, że nad całą Łasztownią zabłyśnie Gwiazdka. Czeka nas moc atrakcji: koncerty, kiermasze, warsztaty świąteczne dla dzieci, kolędowanie, czytanie bajek. Będzie unosić się zapach świąt, a w sercach narodzi się duch Bożego Narodzenia. W programie koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty plastyczne dla dzieci, wspólne ozdabianie pierniczków czy wielkie czytanie bajek – mówi Monika Dyker-Woźniak, prezes Stowarzyszenia Progressum.  - Nie zabraknie warsztatów dla dzieci. Będzie malowanie bombek, przygotowywanie łańcuchów i innych ozdób na choinkę. Pojawi się również święty Mikołaj ze swoimi elfami i śnieżynkami. Dzieci będą mogły napisać list do świętego Mikołaja i wysłać go do dalekiej Laponii. W nastrój świat wprowadzą nas: Słowiki Szczecińskie, Chór Szyrockiego, recital kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr2 przy ul. Jagiellońskiej – dodaje Monika Dyker-Woźniak. 
 
Wydarzenie ma charakter charytatywny. 
 
- Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla Dagmary Mroczkowskiej, która choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną EB – Epidermolysis Bullosa, czyli pęcherzowe odklejanie się naskórka od skóry. Dagmara jest jedynym w Polsce dializowanym pacjentem z tym schorzeniem. W całym swoim cierpieniu jest pełna życia, pasji i jak każdy z nas ma marzenia.  Pięknie rysuje, bardzo lubi rysunek i prace plastyczne. Oprócz tego gra w tenisa i lubi spacery. Dagmara jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i na konto tej fundacji można dokonywać wpłat, aby wesprzeć Dagmarę w walce z chorobą – wyjaśnia Monika Dyker – Woźniak. 
 
„Gwiazdka nad Łasztownią” zaczyna się w niedzielę o godz. 10 w CKE Stara Rzeźnia przy ul. T. Wendy 14.
 
 
 
Partner cyklu Po godzinach:

 

 
 
redzm
 
aktualizowano: 2017-12-01 08:28
Wszystkich rekordów: