Po godzinach

Po godzinach 2016-05-15

Flamenco, Korsyka, Wenecja - weekend w Starej Rzeźni

Na południe Europy zabierze uczestników weekendowych wydarzeń na Łasztowni spaktakl "Kalejdoskop barkowy", koncert z hiszpańskimi utworami na gitarę i spotkanie autorskie z Joanną Rajch. Propozycji na czas wolny w Starej Rzeźni jest więcej.

Hol Starej Rzeźni /fot.: mab / Hol Starej Rzeźni /fot.: mab /
Jak wyglądał Szczecin na przełomie XVII i XVIII wieku?
 
Data: 17 maja, godz. 18:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
 
Wtorkowe spotkanie poświęcone będzie urzędowemu spisowi gruntów i obiektów Szczecina – tzw. szwedzkiemu spisowi katastralnemu z przełomu XVII i XVIII wieku. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. jak wyglądał Szczecin w tamtych czasach, jaki był cel spisujących, w jaki sposób dokonywano pomiarów.
 
Spotkanie poprowadzi Jan Iwańczuk – ekspert portalu miłośników dawnego Szczecina sedina.pl, autor kilkudziesięciu publikacji poświęconych historii Starego Miasta Szczecin, twórca wielu haseł szczecińskiej encyklopedii internetowej.
 

Partner cyklu Po godzinach:
 
Między niebem a ziemią – XIII edycja Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Spektakl muzyczno-baletowy „Kalejdoskop barokowy”
 
Data: 21 maja, godz. 12:00
Sala: Sala Iluzjon
Miejsce: CKE Stara Rzeźnia ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin, Polska
Bilety: wstęp wolny (rezerwacja bezpłatnych biletów na stronie www.famd.pl, odbiór na pół godziny przed spektaklem)
 
Program Baletu Dworskiego Cracovia Danza „Kalejdoskop barokowy” obrazuje różnorodność kultury XVII i XVIII wieku. Tancerze prezentują w nim rozmaitość stylów, technik i tematyki barokowych przedstawień tanecznych. Program dostarczy okazji do poznania zarówno włoskich, jak i francuskich tańców, które były szalenie popularne na dworach całej Europy.
 
Spektakl będzie prawdziwą ucztą dla oczu – piękne i barwne stroje wykonawców świetnie zilustrują historie prezentowane na scenie. Artyści zabiorą widzów na roztańczone ulice karnawału w Wenecji, na których spotkają zaskakujące postaci. Potem tancerze przeniosą się na francuski dwór, który w okresie baroku był wyznacznikiem stylów muzyki, mody i tańców na dworach całej Europy.
 
Koncert Flamenco
 
Data: 21 maja, godz. 18:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: 30 zł (rezerwacje: tel. 91 822 84 34, kubrykliteracki@csl.eu)
 
Na scenie Starej Rzeźni wystąpią: tancerka flamenco Barbara Cieślewicz, śpiewak flamenco z Hiszpanii Juan Cardenas oraz gitarzysta z Berlina Peer Fritze
 
– Widzowie zobaczą taniec flamenco w najróżniejszych jego odsłonach – będzie tango, rumba, alegria, buleria, nowoczesne interpretacje klasycznych utworów hiszpańskich na gitarę – zachęca Barbara Cieślewicz. Całość koncertu złoży się na widowiskowy spektakl, który pokaże w pigułce historię, energię oraz ideę flamenco.
 
Warsztaty z Robótkowo.pl – Prezent dla Mamy
 
Data: 22 maja, godz. 11:00
Sala: Kubryk Literacki
Bilety: 30 zł
Rezerwacje: kubrykliteracki@csl.eu / 91 822 84 34
Wiek: 6-12 lat
Czas trwania: 75 min.
 
Warsztaty artystyczne „Prezent dla Mamy” poprowadzi firma Robótkowo.pl. Tym razem dzieci wspólnie będą tworzyć unikalne prezenty dla swoich mam, takie jak: bukiety papierowych kwiatów, kwiaty na tekturce czy też bransoletki dla swoich mam.
 
Spotkanie z Joanną Rajch – Korsyka… czyli „Wiatr Szaleńców”
 
Data: 22 maja, godz. 13:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
 
„Wiatr Szaleńców” to przesycona tajemnicą, zmysłowa, poetycka opowieść o miłości, namiętności i zbrodni, której akcja rozgrywa się na Korsyce – ziemi surowej i niebezpiecznej, kraju wendety, krwawej zemsty, na wyspie noszącej imię Piękna. Sylvie Walewska, młoda dziennikarka z paryskiego Le Monde przyjeżdża do Ajaccio, by w rodzinnym mieście Napoleona Bonaparte napisać artykuł o Pięknej Wyspie. Wynajmuje pokój w kamiennym domu na skraju morza. Domu, który skrywa mroczny sekret Korsykanina.
 
Milonga oraz otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby Franciszka Gombosa „Tango Argentyńskie”
 
Data: 22 maja, godz. 18:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: wstęp wolny
 
Franciszek Gombos – rzeźbiarz i malarz, prawdziwy góral spod Zakopanego. Rzeźby w zakopiańskim plastyku uczył go sam Władysław Hasior. W tej dziedzinie artysta zdobył liczne nagrody. Franciszek Gombos od lat należy do Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz „STK” przy Zamku w Szczecinie.
_________
Wszystkie wydarzenia odbywają się w
CKE Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14
ak
 
aktualizowano: 2016-05-16 10:02
Wszystkich rekordów:

Społeczność