Po godzinach

Po godzinach 2018-05-09

Hypnotic Brass Ensemble 11 maja zagra w Szczecinie

Najbardziej niesamowity i roztańczony kolektyw rodzinny grający na instrumentach dętych to wzorzec pozytywnej energii i pierwotnej siły muzyki. Są braćmi, synami trębacza Phila Cohrana, współpracownika legendarnej Sun Ra Arkestra.

Hypnotic Brass Ensemble /fot.: mat. Koncerty.com / Hypnotic Brass Ensemble /fot.: mat. Koncerty.com /

Zaczynali w rodzinnym Chicago jako Phil Cohran Youth Ensemble, grali głównie na ulicach i w stacjach metra. Ich sława szybko dotarła do szerokiej publiczności i … branży muzycznej.

Ich urokowi nie mogli się oprzeć i zaprosili do wspólnych nagrań i koncertów: Erykah Badu, Prince, Mos Def, Wu Tang Clan, De la Soul, a Damon Albarn (ze słynnych grup Blur i Gorillaz) postanowił nie tylko zapraszać ich na wspólne koncerty, ale też wydawać ich płyty i promować gdzie tylko można.

Opisywanie ich koncertów mija się z celem, a spotykane często określenia, takie jak: „huragan”, „sztorm” czy „tornado”, nawet w części nie oddają tego, co dzieje się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Nie bez powodu HBE znani są jako „The Bad Boys of Jazz”.

Jeśli współcześnie są jakieś koncertowe pewniaki, to z pewnością należą do nich Hypnotic Brass Ensemble. Bracia Cochrane z Chicago udowadniają, że jazz to muzyka ciągle żywa i atrakcyjna, a jeśli doprawić ją obficie funkiem, soulem i hip-hopem otrzymamy piorunującą mieszankę! Płytowy debiut HBE miał miejsce w 2004 roku, mimo młodego wieku powoli stają się klasykami. Ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”, ale w głębi ducha cały czas czują się niepokorną i zwariowaną kapelą uliczną.

- Uwielbiają koncerty klubowe, ale potrafią rozgrzać też publiczność wielkich imprez – grali na głównych scenach takich wielkich festiwali jak Glastonbury i Roskilde dla 100 tysięcznej publiczności. Porwą do zabawy nawet najbardziej opornych! - zapewniają organizatorzy z Koncerty.com.

11 maja 218, godz. 20.
Szczecin, K4-szczeciński loft kultury
BILETY: 59zł
Punkty sprzedaży: CIKIT – Zamek, Salony Empik, w internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl

Więcej informacji na www.szczecinmusicfest.pl


SG
 

aktualizowano: 2018-05-09 09:32
Wszystkich rekordów: