Ludzie

Ludzie 2015-07-30

Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzający LSJ HR Group

Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzający LSJ HR Group /fot.: AK / Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzający LSJ HR Group /fot.: AK /
Katarzyna Opiekulska, szefowa LSJ HR Group, jest pomysłodawczynią wielu projektów skierowanych do różnych grup zawodowych.
 
Ostatnim ze zrealizowanych przez nią projektów dotyczących rynku pracy na Pomorzu Zachodnim jest „Młodzi na start”, którego celem było wsparcie młodych ludzi w wejściu na rynek pracy. W 39 warsztatach prowadzonych m.in. przez przedstawicieli znanych zachodniopomorskich firm wzięło udział 1650 osób.
 
Mini CV
 
Katarzyna Opiekulska urodziła się w Gryfinie. W Szczecinie studiowała socjologię i doradztwo zawodowe. Po studiach pracowała trzy lata w Anglii, gdzie nawiązała współpracę z kilkoma szkołami językowymi. Została ich przedstawicielem na rynku polskim, prowadząc działalność, wspólnie z partnerem Ireneuszem Sozańskim, pod nazwą Londyńskie Szkoły Językowe s.c.
 
Początkowo (od 2002 roku) firma zajmowała się rekrutacją studentów do szkół językowych w Wielkiej Brytanii, a od 2004 roku zaczęła operować w obszarze pośrednictwa pracy. Od kilku lat sukcesywnie LSJ HR Group poszerza swoją działalność o szerokie spektrum usług HR, realizując m.in. szkolenia, pomagając wdrażać firmom strategie HR, doradzając wieloaspektowo. O ile na początku swojej działalność LSJ realizowała przede wszystkim rekrutacje zagraniczne, to obecnie z roku na rok sukcesywnie wzrasta wolumen lokalnych projektów rekrutacyjnych.
 
Jak idą interesy?
 
****
Obecnie panuje bardzo dobra koniunktura zarówno na usługi rekrutacyjne, jak i doradcze. Wzrasta świadomość osób zarządzających firmami i coraz częściej korzystają one ze zdywersyfikowanych usług w zakresie zarządzania personelem. Związane jest to z obecną sytuacją gospodarczą, rynkiem pracownika, gdzie dbałość, z jednej strony o jego dobro, a z drugiej o dobre imię firmy staje się priorytetem.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co panią inspiruje?
 
Ludzie pełni entuzjazmu, pomysłów, otwarci i ciągle doskonalący się.
 
Jestem estetką, uwielbiam piękne ogrody i zachwycające, wysmakowane wnętrza, które od pomysłu mogą tworzyć naszą codzienność. Uwielbiam gotować i urządzać przyjęcia.
 
Relaks w Villa-Park Wisełka - bardzo klimatycznym miejscu w Wisełce.
Inspiracją są dla mnie podróże, spotkania z ludźmi z różnych środowisk i kultur. Zwykle podróżuję po Europie, jednak ogromne wrażenie zrobiły na mnie również te bardziej odległe kraje jak Tajlandia, czy Chiny. Marzę o wyjeździe do Indii.
 
Moją pasją są zwierzęta – wspieram poświęcone im akcje charytatywne, sama posiadam psa i trzy koty – wszystkie „przygarnięte”.
 
Czytam:
 
Książki rozwojowe, o charakterze reporterskim, które wnoszą istotne i praktyczne treści.
 
Słucham:
 
 
Fismoll, Let's Play Birds
 
W internecie odwiedzam:
 
Kwestiasmaku.com  - z tej strony czerpię kuchenne inspiracje; polecam przepis na  sernik chałwowy - rewelacja!
 
Strony wnętrzarskie, np. magazyn Weranda
 
Strefa-szefa.pl - ciekawe audycje z managerami średniego i wyższego szczebla dotyczące zarządzania firmą, zasobami ludzkimi
 
red
 
Tematy: LSJ HR Group (48) | LSJ (14) | Katarzyna Opiekulska (9) |
aktualizowano: 2015-09-28 16:05
Wszystkich rekordów: