Ludzie

Ludzie 2015-08-26

Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line

Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line /fot.: AK / Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line /fot.: AK /
Pięciomilionowego pasażera przewiozła w tym roku spółka żeglugowa Unity Line wchodząca w skład grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Morskiej. Zarządzana przez Jarosława Kotarskiego firma obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia.
 
Unity Line zarządza łącznie siedmioma promami – dwoma pasażerskimi i pięcioma ładunkowymi, obsługującymi rynek cargo. Właścicielami promów są Polska Żegluga Morska oraz Euroafrica Linie Żeglugowe.  Roczny wolumen przewozowy całego serwisu na trasach Świnoujście – Ystad oraz Świnoujście – Trelleborg to ponad 340 tys. pasażerów i ponad 250 tys. kierowców ciężarówek. Unity Line jest największym przewoźnikiem w korytarzu z Polski do Skandynawii. Zatrudnienie to 130 pracowników lądowych oraz 460 marynarzy.
 
Mini CV
 
Jarosław Kotarski jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie (eksploatacja portów i floty). Od 1993 roku związany z Polską Żeglugą Morską. Był operatorem, a następnie maklerem frachtującym w Zakładzie Trampingu Oceanicznego. Przez sześć lat zarządzał Polhansa Shipping GmbH w Hamburgu. Przed objęciem obecnej funkcji w styczniu 2010 roku, pracował na stanowisku zastępcy dyrektora Zakładu Eksploatacji Floty w Polskiej Żeglugi Morskiej.
 
Za cel zawodowy Jarosław Kotarski stawia sobie zwiększenie i unowocześnienie floty, zwiększenie liczby przewozów i utrzymanie pozycji na rynku przewozów promowych.
 
Jak idą interesy?
 
****
Koniunktura gospodarcza na rynku przewozów promowych w ciągu ostatnich kilku lat jest dobra. Rośnie nam zarówno ilość przewożonych pasażerów, jak i samochodów ciężarowych, pomimo konkurencji niemieckiego operatora TT Line, który na tym rynku działa już drugi rok.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co Pana inspiruje?
 
W życiu zawodowym działam raczej pragmatycznie i reaguję na to, co się dzieje. Za inspirację mogę uznać zaangażowanie zespołu ludzi, z którymi mam przyjemność pracować.
 
Pasje i hobby
 
Praca – mam dużo obowiązków i lubię to, co robię.
 
Dobra książka – podczas wakacji czytuję kryminały z najnowszych bestsellerów, np. Charlotte Link „Gra cieni” i „Wielbiciel”. Ponadto książki biograficzne o postaciach historycznych – z chęci dowiedzenia się, jakie mechanizmy wpływają na ludzkie umysły i postępowanie. Lubię także książki dotyczące tematyki II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego.
 
Muzyka – lubię słuchać starszego rocka z lat 60.-80. oraz bluesa podczas jazdy samochodem na dłuższych trasach. Zespoły: The Animals, America, Beach Boys, AC/DC; wybrane utwory:  Led Zeppelin, Deep Purple, Elvis Presley, Bryan Ferry. Podczas jazdy samochodem słucham także stacji radiowych z muzyką klasyczną.
 
America - "A horse with no name"
 
Filmy – z klasyków, które lubię, jest to „Lot nad kukułczym gniazdem” ze znakomitą grą Jacka Nicholsona, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Wall Street” z Michaelem Douglasem.
 
"Wall Street" - 1987 - zwiastun
 
Podróże – lubię południe Europy, szczególnie Włochy, tam staram się być przynajmniej co drugi sezon. Dwa razy byłem z żoną nad górskim jeziorem Garda w małej miejscowości Sirmione w północnych Włoszech. W Polsce lubię pas nadmorski. Szczególną sympatię mam do miejscowości Międzywodzie. Lubię także Mazury – od Mikołajek po mniejsze wioski.
 
Narty – co sezon, ostatnio jeździmy rodzinnie we włoskie góry.
 
Czas wolny spędzany z rodziną: wyjście do restauracji czy kina, wypad nad morze, spacer po lesie.
 
W internecie odwiedzam:
 
Portale informacyjne – gazeta.pl czy onet.pl
 
Trade Winds – tygodnik dotyczący żeglugi, transportu morskiego, shippingu:
 
www.ferry-site.dk - strona dotycząca żeglugi, w tym promowej
 
 
 
 
 
red

 

Tematy: Unity Line (16) | Jarosław Kotarski (6) |
aktualizowano: 2015-09-14 13:56
Wszystkich rekordów: