Ludzie

Ludzie 2017-11-27

Jadwiga Szymczak, wiceprezes GBS Banku

Jadwiga Szymczak została wiceprezesem GBS Banku. Jest odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą i nadzór nad pracą dyrektorów oddziałów.

Jadwiga Szymczak, wiceprezes GBS Banku /fot.: Mat. GBS Bank / Jadwiga Szymczak, wiceprezes GBS Banku /fot.: Mat. GBS Bank /
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku w tym roku świętuje swoje 70-lecie. Nową wiceprezes ma od 3 października .
 
Mini CV
 
Jadwiga Szymczak jest absolwentką wydziału ekonomicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania sprzedażą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Obecnie poszerza wiedzę z obszaru zarządzania na studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
 
Doświadczenie zawodowe zdobywała w: Pomorskim Banku Kredytowym SA (dziś to PEKAO SA), Banku Handlowym w Warszawie SA (obecnie Citibank) oraz w BPH SA. Pracowała na stanowiskach: dysponenta, doradcy klienta korporacyjnego, specjalisty w departamencie bankowości transakcyjnej i finansowania handlu,  kierownika Zespołu Obsługi Klienta.  
 
Z GBS Bankiem związana jest od 2002 r. Rozpoczęła tu pracę jako dyrektor oddziału w Myśliborzu. Po roku kierowała już dwoma oddziałami: w Kostrzynie i w Witnicy.  W 2005 r. organizowała nowy oddział w Gorzowie Wlkp. W czerwcu 2008 r. została dyrektorem ds. sprzedaży w centrali banku i pełniła tę funkcję do 2 października 2017 r., do czasu powołania na stanowisko wiceprezesa GBS Banku ds. sprzedaży.
 
Jak idą interesy?
 
*****
 
Bardzo dobrze. Dla zwiększenia satysfakcji klientów postawiliśmy sobie wysokie cele i ten rok jest dla nas pełen wyzwań. Wiele z nich już udało się zrealizować. Wdrożyliśmy całkowicie odmienioną nowoczesną bankowość elektroniczną, walutową kartę płatniczą, przelewy natychmiastowe. Wkrótce dostępna będzie funkcjonalność HCE (płatności telefonem komórkowym), przedstawimy także atrakcyjną nową stronę internetową.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co mnie inspiruje:
 
Otoczenie, ludzie, książki, artykuły, złożone zagadnienia, rodzina, wnuki. Sporo tego… mój  umysł analityczny poszukuje inspiracji do poprawy czy do zmian w różnych aspektach i różnych  obszarach
 
Po pracy:
 
Pochłania mnie dom i obowiązki domowe, ale również hobby. Od 20 lat moją pasją jest tenis ziemny. Udało mi się zdobyć tytuł Mistrzyni Bankowości Spółdzielczej w Tenisie Ziemnym oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Finansistów.
Tenis to również pasja mojego męża, co pozwala nam spędzać więcej czasu razem, wspólnie generować energię do dalszego działania.
 
Największą odskocznią od obowiązków zawodowych jest dla mnie spędzanie czasu z najbliższymi i przyjaciółmi. A największą teraz radość dają mi rozmowy i zabawy z wnukami.  
 
 
Czytam:
 
Od kilku lat pasjonuję się książkami Carlosa Ruiza Zafona i opisywanymi w nich historiami, rozgrywającymi się w cudownej scenerii Barcelony - np. „Cień Wiatru”, „Marina” „Gra Anioła”. Już zakupiłam „Labirynt duchów”.
Poszukuję też ciekawych książek biograficznych. Jestem w trakcie czytania bardzo ciekawej biografii Yves Saint Laurenta „Niegrzeczny chłopiec”, autorstwa Marie-Dominique Lelievre
 
Na długo zapadła mi w pamięć książka Donny Tartt „Szczygieł”, z mistrzowskim stylem opisywania emocji, wartką akcją i wspaniałym językiem literackim.  
 
Duże wrażenie zrobiła na mnie także historia Amancio Ortegi, założyciela i właściciela marki Zara („Człowiek, który stworzył Zarę”, Covadonga O’Shea).
 
Słucham:
 
Słucham różnej muzyki. Ostatnio w samochodzie wożę płyty Carlosa Santany (do muzyki gitarowej powróciłam po koncercie w Dolinie Charlotty, gdzie na żywo mogłam usłyszeć Santanę), Katie Melua. Zachwycam się też mistrzowską grą na akordeonie i aranżacją utworów na płycie „For Alice” Marcina Wyrostka .
 
 
W domu słucham Sade, Niny Simone czy ścieżki dźwiękowej  z filmu „Holliday”.
 
 
Oglądam:
 
Kino francuskie. Zachwyciłam się filmem „Nietykalni”. Polecam również dla odprężenia komedię „Jeszcze dalej niż północ” (najlepiej włączyć funkcje z lektorem).
 
 
Z kina akcji ostatnio moim zdaniem godne polecenia są trzy części  „Millenium”, ale w produkcji szwedzkiej.
 
W internecie odwiedzam:
 
Portale informacyjne branżowe: bankier.pl, money.pl. W internecie sprawdzam też często pogodę na www.weatheronline.pl lub meteo.pl. Odwiedzam  wszelkie portale z informacjami sportowymi, zwłaszcza z turniejów tenisowych ATP i WTA. Korzystam też z przepisów kulinarnych na www.kwestiasmaku.pl
 
aktualizowano: 2017-12-05 06:02
Wszystkich rekordów:

Społeczność