Ludzie

Ludzie 2015-08-11

Arkadiusz Wójcik, prezes i współwłaściciel Unibaltic

Arkadiusz Wójcik, prezes i współwłaściciel Unibaltic Sp. z o.o. /fot.: Unibaltic / Arkadiusz Wójcik, prezes i współwłaściciel Unibaltic Sp. z o.o. /fot.: Unibaltic /
Prowadzona przez Arkadiusza Wójcika spółka armatorska przedłużyła na kolejne trzy lata kontrakt z Grupą Azoty oraz kupiła dwa kolejne statki, powiększając flotę do dziesięciu jednostek. Firma planuje rozszerzyć zasięg działania zdobywając kontrahentów z rejonu Morza Śródziemnego.
 
Unibaltic specjalizuje się w transporcie chemikaliów płynnych i produktów masowych. Firma zatrudnia 33 osoby w biurze i 250 marynarzy.
 
Mini CV
 
Arkadiusz Wójcik jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Bezpośrednio po studiach trzy lata pracował jako oficer na statkach u norweskiego armatora Reksten AS.
 
Później był m.in. spedytorem i agentem statkowym. W roku 1996 rozpoczął pracę w dziale eksploatacji i charteringu Polsteam Oceantramp, spółki należącej do Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej.
 
Odpowiadał też za logistykę transportu morskiego Terminalu Paliwowego Porta Petrol w Świnoujściu.
 
W 2002 roku wraz z Czesławem Kowalakiem założył spółkę Unibaltic. Trzy lata później powstał oddział firmy w Gdyni.
 
Jak idą interesy?
 
** / ***
 
Koniunktura nie jest najlepsza. W 2008 roku nastąpiło bardzo mocne tąpnięcie na rynku żeglugowym. Rok 2009 był najtrudniejszy dla naszej firmy. Od 2010 roku następuje stopniowa poprawa rynku. Sygnałem na to, że rynek się wzmacnia są idące w górę stawki frachtowe – nasze kontrakty odnawiamy ze stawkami frachtowymi wyższymi o poziom między trzy a siedem procent.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co pana inspiruje?
 
Zawodowo inspirują mnie duże i dobrze zarządzane firmy oraz ludzie, którzy nimi zarządzają. Przykładem jest firma CCC i Dariusz Miłek, jej założyciel i prezes, który rozwinął firmę do ogromnych rozmiarów, znaną nie tylko w kraju, ale i za granicą.
 
Inspirują mnie także ludzie, z którymi zawodowo współpracuję - którzy pomimo trudnych czasów są wiarygodni, lojalni i rzetelni. To nie są ludzie z pierwszych stron gazet.
 
Pasjonuję się:
 
Golf – od roku aktywnie gram  i czytam na ten temat; to sport, który wymaga refleksji nad samym sobą, daje mi relaks i wiele satysfakcji
 
Sport – zimą badminton i spinning, latem rower i golf
 
Podróże na południe Europy, szczególnie do Hiszpanii – przynajmniej raz w roku wypoczywam tam z rodziną, lubię tamtejsze jedzenie, wino, krajobrazy i plaże
 
Czytam:
 
 
„Angielska dziewczyna”, kolejna powieść z cyklu o Gabrielu Allonie i inne książki Daniela Silvy - amerykańskiego autora powieści szpiegowskich
 
Oglądam:
 
polskie kino
 
Słucham:
 
muzyka polska – od najmłodszych lat zespół Perfect, ponadto Patrycja Markowska, Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska
 
Perfect, Nie płacz Ewka
 
W internecie odwiedzam:
 
European Tour – na bieżąco można śledzić zawodowe rozgrywki na światowym poziomie 
wnp.pl – źródło informacji o gospodarce
money.pl – informacje nt. kursu walut i akcji giełdowych
Trade Winds – tytuł prasowy związany z przemysłem stoczniowym 
 
red
Tematy: Unibaltic (6) | Arkadiusz Wójcik (4) | Unibaltic Agro (3) |
aktualizowano: 2015-09-28 16:23
Wszystkich rekordów: