Informacje

Informacje 2020-01-31

home.pl rozpoczyna walkę o rynek środkowej Europy

Należący do spółki United Internet szczeciński dostawca usług internetowych uruchamia sprzedaż w Bułgarii i na Węgrzech oraz zapowiada wejście do kolejnych krajów.

Siedziba Home.pl w Szczecinie /fot.: mat. home.pl / Mateusz Atroszko / Siedziba Home.pl w Szczecinie /fot.: mat. home.pl / Mateusz Atroszko /

Uruchomienie sprzedaży dla małych i średnich firm w dwóch nowych krajach to element strategii home.pl zakładającej obecność na co najmniej piętnastu rynkach zagranicznych do 2025 roku. Na każdym z nowych, zagranicznych rynków firma już na starcie posiada najszerszy katalog rozwiązań biznesowych w chmurze. W ofercie znajdują się także m.in. narzędzia związane z obecnością w Internecie, e‑commerce, bezpieczeństwem sieciowym czy wspierające zaawansowaną pracę grupową.

Na Węgrzech i w Bułgarii funkcjonuje ponad 1,1 mln małych i średnich firm. Kraje te są znane dzięki technologicznym start-upom o globalnym zasięgu. Pochodzą stamtąd m.in. pCloud, AImotive czy Prezi.

– Bułgaria i Węgry to kraje z wysokim wzrostem PKB i potencjałem w zakresie transformacji cyfrowej. W obu przypadkach strategie rządowe aktywnie wspierają rozwój sektora nowych technologii, a małe i średnie firmy są ich głównymi beneficjentami. Chcemy być ich partnerem w zakresie wykorzystania nowych technologii informatycznych – mówi Marcin Kuśmierz, prezes home.pl.

Firma oferuje usługi własne oraz kilkudziesięciu międzynarodowych dostawców oprogramowania w chmurze m.in. Dropbox, Google czy Microsoft. Wkrótce udostępni też cyfrowe materiały edukacyjne i konsultacje dla rodzimego biznesu.
– Na obu rynkach oferujemy wsparcie techniczne w lokalnych językach i rozwiązania dopasowane do potrzeb i realiów tam panujących – mówi Marcin Kuśmierz.

W drugim kwartale 2020 home.pl planuje uruchomić sprzedaż usług internetowych na rynkach czeskim i słowackim. Będzie to odpowiednio 5. i 6. rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Za granicą firma wykorzystuje międzynarodową markę IONOS.
home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, hostingu serwisów internetowych, systemach kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych. home.pl działa od 1997 r. i zatrudnia ponad 300 pracowników. Siedziba spółki mieści się w Szczecinie. Od 2015 roku firma należy do notowanej na niemieckiej giełdzie spółki United Internet AG, która jest właścicielem kilkunastu firm świadczących usługi internetowe w różnych krajach świata.

mab

Tematy: IT (72) | home.pl (11) |
aktualizowano: 2020-03-16 11:50
Wszystkich rekordów:

Społeczność